| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| Mosotti explică:

Pentru Metisul, mai ai medicatie de incercat, astea de le-ai enumerat nu-s tot ce puteai incerca.
Trebuie sa scapi de starile alea, altfel nu prea ai viata.

F bine ca arati mai tanar, si f bine ca atragi gagici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că nu. Burtoși. treacă-meargă, dar nu fricoși.
Este un verset celebru în Apocalipsa despre fricoși și alții ca ei. Fricoșii, scârboșii, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar sta o fata cu unul ce suferă de anxietate, și tremura câteodată din cauza emoțiilor în public.
Atrage și fete de 20-25 de ani? Are papagal, asta îl ajuta enorm, pe lângă ca este considerat atractiv, este dezinvolt, tupeist, sociabil, lipsit de inhibiții și blocaje psihologice.

Am avut și eu un tovarăș de asta "Alpha", era scândură, nu mi se părea ca are o figura prea masculina, dar nici de pampalau, avea o vrăjeală ieșită din comun, vb cu care 3 - 5 fete /femei deodată, la agata în cluburi, pe strada, chiar și în stația de tramvai, era de etnie. Spre nefericirea lui are un caracter de pușcărie veselie, înjositor, o canalie de om, dar avea papagal ce rar am mai văzut. Asta nu e important, nu mai suntem prieteni, e un idiot! Una e sa ai anxietate alta e sa tremuri uneori de la anxietate în public. Din fericire se poate gestiona prin unele trucuri anxietatea sociala și tremurul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Exact asta i-am spus și lui, nu ar acepta o femeie pe cineva cu anxietate grava, cei cu probleme psihice sunt stigmatizati de societatea noastră, vrem nu vrem sa admitem asta este adevărul, ești marginalizat, bârfit și judecat. Hai sa zicem ca ești prost, mai se trece peste, dar cand ești foarte anxios nu cred ca ești acceptat ci marginalizat!. Este părerea mea și o sustin pana la capăt fiindcă cunosc mentalitatea romanilor și a țiganilor cât de cât. Bârfă este la ordinul zilei, pe unde ma duc nu mai bârfe aud.
Oamenii prosti discuta despre oameni și oamenii deștepți discuta idei și le pune și în practica.

| Cheo0S a răspuns:

Depinde si ce fel de femei atrage.
Atrage cumva super modele? Care iti curg balele dupa ele?
Daca nu, inseamna ca nu conteaza figura.
Si eu am vazut barbati cu "burta" care atrag femei frumoase dar asta nu inseamna ca alea arata exceptional, arata normal, exact cum arata si El.
Numai ca tu o vezi Mai frumoasa pe aia pentru ca esti barbat, exact cum si ea il vede frumos pe ala deoarece e femeie.
Sa ai burta la 43 de Ani e o normalitate, nu e ceva iesit din comun Desi nu ar trebui sa fie.

Ce parere am de barbatii care atrag desi au anxietate? Nu ar sta alea cu ei, o zic din experienta. Atrag sexual dar cam atat.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ma, daca-l place f mult fata aia pe anxios, o sa zica ca laaasa ca te ajut eu sa-ti revii, sunt alaturi de tine, insa cand o vedea ca nu iese, poate ai dreptate, nu sta.
Insa una care te place, se documenteaza si nu te lasa pana nu te tratezi, iti zic eu, nu sti tu ce face indragosteala din om.
Bine, eu nu-s indragostit de tine dar eu iti zic ca mai ai sanse sa iti revi, cunosc cam toate medicatiile si mai ai multe sanse.

SI asa ar face si una care te iubeste mult, o sa intrebe in stanga si dreapta si o sa incerce sa te faca bine ca sa-i fie ei bine de fapt ca ii e drag de tine si se simte bine cu tine.

Nu neaparat ca ala are papagal, ci avea in primul rand figura care cam atragea (nu cont cum il percepi tu, ci cum il percep ele), altfel papagalu lui parea penibil si era acuzat ca, cu chestii de doi lei incearca el sa le agate.
Si omu se comporta normal ca orice om, nu era asa iesit din comun nici ca ce discuta.

| Jus7t a răspuns:

Da nu mă interesează de ele și nici cu cine stau.
Au burta dar mai contează și ce au în cap, nu? Asta e valabil indiferent de aspectul fizic.
Eu cred ca mai mult atragi cu vibe ul pe care îl ai decât cu figura.

| Lukasssz a răspuns:

Pai iti zic eu de ce stau cu burtosi care sunt neatractivi. Pentru ca ele voiau pe unu cu merțan si care arata CU MULT mai bine fata de ele, dar aia sunt baieti destepti si le aleg doar pe cele mai FRUMOASE si astea mai uratele s-au resemnat.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Ce sa aiba in cap? Majoritatea-s oameni simplii medii, deci nu e problema daca nu au prea multe in cap, ca si ele-s la fel majoritatea.
Daca ai figura atractiva, ai si vibe, se leaga una de alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, vezi boss? Sunt deja 2 useri care sunt de acord cu mine. Eu nu vorbesc prostii știu ce spun. Din fericire anxietatea se poate ameliora considerabil cu un tratament adecvat și un psiholog experimentat, nu este ca schizofrenia care este o boală de nebuni ( sa ma scuze cei cu schizo, nu este cu rea intenție, dar este o boală foarte grava)

| Mosotti explică (pentru Cheo0S):

Unu alfa atrage femei frumusele, nu neaparat fotomodele, daca e alfa de nota 10, da, atrage si fotomodele care-s de 10, dar alfa e si ala de nota 8.
Ca nici prietenu meu nu atragea fete de note foarte mari, dar atragea fete frumoase, mama dar trageau la el de nu se putea, simtea el imediat ca e dorit, inainte sa afle aia ce are in cap si ce caracter are.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Sunt stigmatizati, insa tipa aia cand te place tare, spera ca ea te redreseaza, in prima faza asa e, bine sa nu ai ceva grav de nesuportat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

După cum vezi mai mulți useri sunt de acord cu ce spun eu, nu ce spui tu. Dar femeile ar trebui sa fie sincere și sa răspundă ele ca să fie luate răspunsurile cu adevărat în considerare într-o măsură relativ mica.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

Da, dar nu doar atât.
Știu unu care *** de rupe și nu e cine știe ce dpdv fizic, aduce toată ziua tipe la el laughing
Poți sa ai vibe și fără fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Despre mine este vorba cu anxietatea sa știe lumea.
Se poate sa te redreseze ea dacă tratamentele date de medici acreditați nu o face, este posibil și aceasta varianta. Dar, daca ii spui cuiva ca ai probleme de natura psihica vei fi imediat bârfit, judecat și stigmatizat, am facut o psihanaliza despre mentalitatea romanilor și țiganilor, și sunt prosti, este ok totuși ca sunt și oameni ok, dar eu nu prea am întâlnit. Deși nu aderez gipsan ii sa știi ca ei sunt mai înțelegători buni la suflet ca romanii, pentru ei nu ar conta asta, atâta timp cât ești în rest un tip ok și descurcăreț. Mai mult răspund băieții /bărbații decat fetele /femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Exact. Asta ii spuneam lui mosotti dar nu prea vrea sa priceapă stimatul. Papagalul, vorba dulce mult aduce. Degeaba ești frumos dacă ești prost de bubui nu faci nimic, el zice ca faci!

| SilentRain a răspuns:

E vorbă de caracter.

| Drimmero a răspuns:

Daca ai burta nu inseamna automat ca esti neatractiv, poate atrag cu fata lor, atitudinea lor, le fac sa rada (pe femei daca le faci sa rada le cam dai gata), conteaza sa arati si bine, asta e clar, iti da incredere in tine mai multa, dar atitudinea la noi poate face diferenta intre a fi neatractiv/atractiv.

Ar sta si cu aia care au probleme sociale dar depinde cat de mari sunt problemele lor, cu totii avem anumite anxietati, nu e nimeni 100% neinfricat, aia care par cei mai neinfricati sunt de fapt cei mai complexati.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești frumos și prost poți găsi o frumoasă și proastă. laughing

Și vezi, dacă tu ai anxietate iți dau un sfat foarte bun : fa sport regulat.
Flotări, genuflexiuni, dacă nu poți merge la sala. Iți găsești pe net un program de antrenament. Iar dacă faci flotări cauta și "Why push ups are killing you?" ca să faci niște exerciții după flotări sa nu îți strici postura.
Când faci exerciții corpul își ia din asta doza de endorfine, dopamina, dormi mai bine, etc.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.youtube.com/watch?v=U3lsLP41e4c

clipul despre flotări de care ziceam mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Mersi pentru sugestie.
Sincer nu prea mai vezi proaste în ziua de azi în 2021. , exista în mod evident dar nu la orice pas big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea o figura frumoasa men ala de care îți spun eu, era schelet definitiv, era urat. Ți am spus, atitudinea, tupeu și papagalul ieșit din comun îl ajutau nu fizicul.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Pai aste se stie ca stau cu burtosi neatractivi pentru interes.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai normal ca se amelioreaza insa tu nu ai trat potrivit, si trebuie sa ai! Exista si alte scheme de tratament pe care nu le-ai testat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Este posibil. Ți am răspuns la întrebarea userului pe care o confundai cu marfil ce tratamente am luat.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Normal ca faci, fizicul e proba eliminatorie, nu mai fugi de adevar, multi prosti au gagici misto tot proaste, deci e okey.
Prosti de bubuie sunt aia oligofreni, in rest sunt oameni medii, deci e okey.

| Mosotti explică (pentru SilentRain):

Daaaa, e vb de caracter, de aia multi frumosi cu caracter prost au gagici care le suporta magariile uneori, le inseala, uneori le bate si tot stau cu ei, daca ai caracter prea bun, plictisesti, femeile adora baietii rai, nu toate dar f multe, la nivel, inconstient sunt atrase de ei.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Exact, si burtosii atrag cu figura daca emit multa masculinitate, figura conteaza, nu neaparat corpu, bine, sa nu fi exagerat de gras.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Exact, gaseste frumoase si proaste destule un prost.

Nu ii trece lui metisu treaba cu sport, trebuie trat bun, altfel nici o sansa.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

De unde sti tu ca nu atragea figura? Ce, erai femeie sa simti?