| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de KFC?
Dar de Mc Donald's?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Au ajuns cam scumpe din punctul meu de vedere. Vorbim totusi de mancare de o calitate destul de slaba, pentru cei care vor sa manance ceva pe fuga sau de pofta.

Consider ca de 15-17 lei ar trebui sa fii plin, sa te fi saturat cu mancare de calitate medie. La aceste fast-fooduri trebuie sa dai in jur de 20 de lei pentru a manca cat sa te fi saturat (cu mentiunea ca este mancare de calitate slaba).
Exista pizzerii care au meniuri destul de bune (o pizza mica + inca ceva - ciorba, bruschete, etc.) la pretul de 15-17 lei.

Concluzia ar fi:
- Pentru a manca cat sa te saturi ar trebui sa dai 15-17 lei la un restaurant cu mancare de calitate medie.
- La KFC/McDonalds ar trebui sa dai 12-13 lei ca sa te saturi (avand in vedere ca este mancare de calitate slaba). Insa, trebuie sa dai in jur de 20 de lei.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Industrie americana pentru nepriceputii casnici. Si aia traiesc pana la batranete mancand tampenii

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la MC nu am mai mancat de vreun an. La kfc carnea pare mai carne. Mai bag de 2-3 ori pe an asa de pofta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mananc de la ei.

| Celcestietot a răspuns:

Nicio parere deosebita, pentru ca nu ma intereseaza de acestea. Mancarea le este buna, cam atat ar fi de spus. Ca mananci de la una sau alta, nu conteaza, ca doar nu facem aici razboiul taberelorwinking!

| Dismally a răspuns:

Parere despre afaceri sau despre produsele lor? Despre afaceri nu pot sa am decat o parere buna avand in vedere nivelul la care au ajuns. Despre produse in schimb nu am o parere buna si nu obisnuiesc sa cumpar asa ceva, prefer sa comand ceva de la un restaurant unde mancarea este mult mai buna si mai sanatoasa.

| DeeaCarmen a răspuns:

Mancare foarte gustoasa, dar pe termen lung ingrasa si nesanatoasa