| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de o persoană care în copilărie, adolescență și puțin la vârsta adultă, este submisivă, timidă, sensibila la critici, se demoralizează ușor, dar înaintând în vârstă devine încăpățânată (în mod pozitiv), determinată și sigură pe sine?

Răspuns Câştigător
| OneReason a răspuns:

Această evoluție reflectă probabil o schimbare internă profundă, care poate decurge dintr-o combinație de auto-reflecție, experiențe de viață și dezvoltare personală. Noua încăpățânare ar putea indica un sentiment mai puternic de sine și o dorință de a rămâne ferm în convingerile și obiectivele lor, în ciuda provocărilor sau criticilor.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Rosalia: Ce părere aveți de...cazul meu...am căpătat încredere în mine, determinism și încăpățânare"

n-ai dat pe spate!

| Simpatic a răspuns:

Ce parere sa avem? o parere buna, din punct de vedere social si psihologic acea persoana umilita si care primea bullying in trecut a devenit un fel de badass in prezent!

| hipotronic a răspuns:

Într-un cuvânt "evoluție".