| CravataAlbastra a întrebat:

Ce parere aveti de obiectele cumpărate la mâna a doua? ( obiecte adica laptop, telefon, electronice)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am luat un laptop second hand dar din magazin, cu garantie. Merge excelent si dupa 3 ani. De pe site-uri de anunturi puteam sa iau teapa. Am avut noroc ca am cerut transportul prin posta si acolo trebuie sa prezinre buletinul ca altfel nu primeste banii.Alta data nu mai fac asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la cine il iei. daca te pricepi cat de cat si il verifici inainte sa dai bani totul e ok

| raluk27 a răspuns:

Eu una n-as cumpara ceva la mana a doua. Incepand cu casa, masina si terminand cu electonicele. De regula astfel de gadgeturi au defecte, fie de functionare, fie zgarieturi, ciobeli sau alte cele. Nu cred ca sunt vandute de bune ce sunt. In plus, nu ai de unde sa stii ca nu sunt fake-uri sau furate. Chiar daca ar costa ceva mai mult, as lua un produs nou, cu garantie, sa fiu eu prima care desface ambalajul si care il foloseste happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Depinde de unde il iei. Daca cel ce ti-l vinde are ochii oblici, mai bine fara