| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre această „moțiune de cenzură" despre care se tot vorbește?

14 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Sa pice guvernul PSD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori pica ori trece la limita
oricum in afara de Ponta n-are nimeni de castigat

| GabiDumitrescu a răspuns:

O sa amplifice si mai mult nesiguranta economica si ne va scadea credibilitatea pe pietele externe - considerind ca ar mai avea loc in jos la cit de jalnic a fost guvernul asta. Oricit as uri cloaca pesedista, nu ma incinta chiar daca va reusi atita vreme cit tot guvernul actual nu va fi judecat de urgenta pentru inalta tradare si nu vor fi lasati in fundul gol toti. Asta le-as face, nu i-as baga la bulau, ci le-as lua TOT, apoi as face o ferma pe vreo 1000 de hectare prin Baragan pe undeva, unde i-as inchide sub paza armata si le-as da provizii pentru 6 luni, plus materiale pentru a se apuca de farming. Si cateva animale. Nu las apoi sa intre/iasa nimic. Nu se descurca sa isi produca singuri cele necesare, o sa se manince intre ei si o sa crape toti. Simplu, frumos, practic.

| TheGentleman a răspuns:

O să se iște o criză politică serioasă, deoarece niciun partid nu este pregătit (sau nu vrea) să își asume interimatul.

| mgtow a răspuns:

Impprtant e sa se duca pe apa sambetei psd

| AC4S4 a răspuns:

Eu cred ca va trece aceasta motiune.
Mai departe, cred ca vor guverna probabil PSD-ALDE-PRORomania. Face Victor Ponta ceva intelegeri.
Mai sunt si variante precum guvern de uniune nationala, guvern de tehnocrati.
O alta varianta, dar putin probabila, este respingerea a doua propuneri pentru intrarea in logica anticipatelor.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sunt de fapt demersuri pentru caderea PSD-ului din guvern.

| acerr a răspuns:

PSD nu mai face rau Romaniei.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu cred ca trece motiunea insa nici nu conteaza, ca toti sunt nenorociti.
Deci ar trebui mai multe hectare ca sa punem toate partidele si pe toti acolo sa se duca dracului.
Oricine vine face la fel, nu vreau sa ma repet de 100 de ori de ce.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Stai breh, ca a trecut. Nu urmaresti stirile? big grin
P.S. Cunosc destui de prin USR care au facut performanta la privat si vor sa aduca asta si la stat. Daca li se permite, macar - cum glumea cineva mai ieri - astia vor fura din profit, nu se vor imprumuta sa fure...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu aflasem inca, am auzit ca a trecut, asta e, sa faca ce vor oricum au facut numa idiotenii si PSD asta, a marit pensii si ce a mai marit, dar preturile si mai si s-au facut, de fapt niv de trai a scazut. Mda, macar vor fura din ce iese astia de vin, haha, buna gluma.

| brokxy a răspuns:

Neutru;-; data trecuta cand am avut opinie toti au sarit pe mine sa ma critice. NEUTRUUUUUUUU
O sa vedem cum va fi mai bine sau mai rau. Nu stim inca. Eu to ce am de zis E. NEUTRUUUUUUUUUUU LOL

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mgtow):

Din câte am auzit, s-a dus...

| mgtow a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pana nu voteaza lumea nu ma bazez asa mult