| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre acei copii care nu-și mai vizitează părinții din când în când?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ei bine... cine stia ca la asta te referi? thinking

Atunci da, cred ca nu ar fi un gest tocmai frumos sa nu isi mai viziteze parintii. Este o bucurie foarte mare atunci cand simt ca copiii isi amintesc de ei si vin sa vada ce mai fac. Probabil si simpla lor prezenta in casa ii ajuta sa se simta mai bine.

Dar oricum, tie de fiecare persoana in parte. Daca ei nu vor sa ii mai viziteze, asta este, este dreptul si asa zis pacat al lor sa faca ce vor.
Daca chiar se intampla asta, parintii nu ar trebui sa stea neaparat suparati pe lucrul respectiv si ar trebui sa incerce sa traiasca fericiti asa cum pot.

37 răspunsuri:
| contsters2021 a răspuns (pentru sadrian46):

Era sa uit, va doresc multi ani inapoi si, daca imi permiteti, mamei dtle sa aiba tarana usoara si Dumnezeu sa o odihneasca.
Sincer, nu arătati ca 75 de ani, dacă fotografia de profil este făcută mai recent.

| contsters2021 a răspuns (pentru wildthing):

Asta am spus si eu pana am gasit-o.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru contsters2021):

E făcută acum câțiva ani, dar nici acum nu se vede vârsta pe mine. Nu am deloc riduri. Doar un pic neuronii pe moațe, dar asta nu se vede în fotografie.
între timp mi-am vindecat amintirea cu mama mea. Ca să te învăț ceva de la vârsta mea, cel mai mare control, cea mai mare putere de schimbare o avem asupra conținutului minții noastre, dar pe vremea aceea nu știam asta. Se învață asta bine la NLP, îți recomand și d-tale. Mi-a făcut plăcere să conversez cu d-ta aici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru contsters2021):

Cu alte cuvinte, ar trebui mai intai sa rezolvati acel confict si apoi sa sperati ca ea va va vizita.
Nu mai este pe lumea asta, acum împinge panseluțe in sus.

| contsters2021 a răspuns (pentru sadrian46):

Vă mulțumesc pentru recomandare.
Acest sistem de idei NLP dezvoltat în anii 70 pentru dezvoltarea personală si profesională pare să mă fascineze.
Placerea este de partea mea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru contsters2021):

Eu am început sâmbătă un curs plătit pe viu, în sală. Parcă am aterizat pe altă planetă. Găsești multe cărți online și video pe You Tube, dar un maestru care te poate și îndruma și învățatul în colectiv e minunat.

| relian a răspuns (pentru contsters2021):

Poti sa te separi de tot de ei, mai ales daca te duci in alt oras, in alta tara.
Stiu cea vrut sa zica, eu am bagat aia in gluma laughing