| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de copii care isi striga parintii pe nume? Adica este OK?

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Nu imi pot face o parere.Deoarece fiecare procedeaza cum crede ca este corect.In primul rand depinde foarte mult daca parintii ii impun copilului acest lucru. Daca nu, inseamna ca respectivul copil a ales aceasta cale, depinde de asemenea de caracterul copilului.

Mie imi place sa le zic parintilor,, mama" si,, tata" ma simt mai in siguranta.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde cum i-au educat parintiithinking
Mie mi s-ar parea aiurea sa-i strig pe ai mei pe numethinking

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu mi se pare ceva ok.
Mi se pare lipsa de respect.
Poate le e rusine sa le spuna "mama" si "tata".
Nu-i frumos din partea copiilor, sau poate ca asa au fost educati.

O seara placuta!happy

| BlackVeil a răspuns:

Pare amuzant, nu mi se pare lipsa de respect... happy

| CatMeadow a răspuns:

Unii copii fac asta, poate pentru ca asa sunt obisnuiti...amm ii considera pe parinti ca niste prieteni sau in cel mai au caz se simt indepartati sau nu au o relatie ff apropiata cu ei.de ex daca parintii au divortat si copilul sta cu mama sunt sigura ca nu-i va mai spune,, tata,,. nu stiu din astea!laughing craciun!laughing)