| troleibuz a întrebat:

Ce parere aveti despre Bill Gates?

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E un om norocos pe care tot marii smecheri l-au adus sus desi a fost la timpul si locul potrivit sa faca afaceri, i-a dat natura mine moca, si el a folosit-o. Am zis ca smecherii l-au adus sus, ca cine avea contracte? Armata, statul, i-a dat la inceput.
Deci meritul lui e ceva mai mic, nu si-a dat el inclinatia catre afaceri, el doar a folosit-o, si cand ai asa ceva, nu iti e prea greu sa faci asta, se combina utilul si placutul. Plus ca fara altii nu ajungea unde a ajuns.

De aia a fost si amenintat de masoni mai acum un timp sa faca donatii obligat, ca nu platea nu stiu ce impozite, dar si sa ii arate cine e sefu`. Asta e.

| mentholinks a răspuns:

Un necunoscut pentru mine, la fel ca tine.

| gemeni6226 a răspuns:

Sincer? nici una.In trecut am avut parerea ca e un om foarte norocos dar azi stiu ca acel om e norocos care mereu e multumit.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Un om inteligent care a avut noroc in viata e realizat: bogat, casatorit, copii, familie, avere uriasa, cunoscut pe toata planeta.

Foarte putini sunt cei ce au fost meniti sa aiba o viata ca a lui Bill Gates. In Africa sunt copii care nici nu stiu ce gust are ciocolata dar stiu cum arata un glont de AK-47 pentru ca lau incasat cand au mers cu vitele la pascut, deci prin urmare asta e viata.