| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre dezvoltarea inteligentei artificiale?
Credeti ca robotii vor ajunge sa distruga lumea?

https://www.youtube.com/watch?v=W0_DPi0PmF0

Răspuns Câştigător
| TheFragranceMaster a răspuns:

Vor ajunge, inevitabil, la concluzia ca rasa umana e inutila si ne vor folosi ca ingrasamint!

6 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Un robot nu poate depasi in inteligenta omulbig grin.te-ai uitat si tu pentru prima data la terminator si deja iti faci planuri cum lumea va fi distrusa de roboti, iar tu vei ramane printre putinii supravietuitori si chestii de genul.sad

| Idkidk a răspuns:

Nu. Nu cred, oamenii sunt mai inteligenţi. Dar cine ştie, acum ne fac pe noi roboţi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Ma refer la cu totul altceva. Dar din păcate nu te-ai prins…
Nu am văzut niciodată un film de genul.
Nu trebuie să am inima ingăurită de un robot ca să îmi dau seama ca nu mai am inimă. Ma refer la faptul ca ei o să facă totul prea comod și o să uităm să mai și trăim. O să murim de când ne naștem pentru ca o să stam prea comozi în brațele unui robot și nu o să mai fim nevoiți să mișcăm un deget.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ar insemna ca noi distrugem lumea...

| mgtow a răspuns:

Prin 2050 o sa iasa aia care ocupa locul partenerului de viata al omului si faci sex cu el direct apoi urmeaza restul deci mai e

| MistretulPufos a răspuns:

Depinde cum sunt programati