| corina_4591 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul Avatar?

Răspuns Câştigător
| wildlyon a răspuns:

L-am vizionat intr-un final, 3D, si nu mai am cuvinte. E... fenomenal! A scris un capitol de istorie-n lumea mea imaginara. Sper la cat mai multe 3D-uri de-acum inainte, lesto!hee hee

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un film interesant.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Merita vazut!love struck
E foarte impresionant happyMa lasat fara cuvinte big grin

| User a răspuns:

Avatar in sus, avatar in jos:-&. Sincer, mi-e scarba de atata "Avatar".
Mai urmeaza sa pui o intrebare legata de twilight, harry potter sau hannah montana si ies de pe sitelaughing definitivlaughing.

| hândel a răspuns:

@ maryus37, mi se rupe de titulatura ta, fara suparare. Eu votez un film dupa sentimentul cu care raman la final.

| hândel a răspuns:

@Maryus37, vot = exprimare de opinie, si cu asta ti-am raspuns, insa continui cu cateva remarci. Eu am o meserie pe care mi-o practic, si aceea nu este de critic cinematografic. Incearca sa constientizezi faptul ca nu avem studiile tale in domeniu, suntem simpli spectatori, desi poate avem o perspectiva analitica mai buna decat a ta, dar poate incercam sa nu mai criticam atat, sa nu riscam sa devenim insensibili, dupa modelul tau "Daca as vota dupa sentimente nu as avea nota sa-i daulaughing" si permite-ne o opinie modesta de spectatori plictisiti, te rog! Daca e s-o iau metaforic, si titulatura ta se va pierde-n vant, dupa deces. laughing Daca vrei critici, sunt de acord, iti dau pentru. oricare alt film, insa nu pentru. filmul asta, care m-a lasat cu un sentiment frumos ce-l voi retrai oridecate ori voi reviziona filmul. Sanatate frate, la mai bine!winking

mira
| mira a răspuns:

Cronici foarte bune.

| Pho3nix a răspuns:

Un film foarte bun.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu am vazut dar prin intrebarea ta mi-ai trezit curiozitatea!

| Slavic a răspuns:

Sunt curios cati din cei care spuneti ca l-ati vazut si e o porcarie, ati avut bunul simt sa-l vedeti la cinema pentru a-i da o nota obiectiva pentru calitate sau l-ati vazut pe calculator la un CAM praf...

| lostcontrol12 a răspuns:

Mie mi s-a parut un film foarte tare, care merita titlul de cel mai bun film.Merita vazut la cinema, 3D, nu acasa. poate d-aia ti-e scarba Paul de acest film.Nu stiu de ce vorbiti daca nu stiti despre ce e vorba.
Ti-l recomand cu caldura:*
La multi ani!

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mie nu prea imi place.

| Jonsdottir a răspuns:

WoW straight face Best Movie Ever!

| wildlyon a răspuns:

Cu siguranta merita vazut! M-ai ales 3D... e super filmul. Cum zice Otonis_r.Uup.4.THIS, a scris istorie filmul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da paul27 ai dreptate, la fel simt si eu.
Este un film bun dar nu ma impresioneaza. Toata lumea a auzit si sunt atatea intrebari pe site. Din partea mea nu are farmec acest film, doar ca trebuie rasplatit efortul care s-a depus la realizarea lui, si banii investiti. Ne-am saturat de Avatar, vor fi altele si mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Slavic- lucrez in domeniu, am vazut toate capodoperele cinematografiei, de la inceputuri pana in 2009. Am o facultate in domeniu, cei care dau nota mare acestui film sunt oamenii de rand, care se lasa impresionati de niste efecte si un decor bine realizat, insa trebuie sa privim pana-n strafundul filmului, pana la primul punct cu care a fost scris scenariul. O capodopera nu inseamna sa arate doar bine la cinema. Ma intreb eu, cati dintre cei care dau nota mare acestui film, stiu cu adevarat cum se realizeaza un film si ce cuprinde el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Otonis_r.Uup.4.THIS -unde votezi?laughinglaughing E doar parerea ta a unui om care se uita la filme cand se plictiseste. Insa daca tot vrei sa votezi, mai intai trebuie sa faci o critica de film, sa-l analizezi cap-coada, fiecare punct forte, dar sa vezi si fiecare defect.
Daca as vota dupa sentimente nu as avea nota sa-i daulaughing
Hai astept sa-ti vad critica de film, pentru ca de parerea ta mi se rupe, titulatura mea ramane, dar parerea ta se pierde in vant.