| Ioanantonia a întrebat:

Ce parere aveti despre gay?

Răspuns Câştigător
| DarkAndDreary a răspuns:

Dragostea e dragoste. Nu conteaza daca este vorba de un baiat si o fata, doi baieti sau doua fete.

44 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fiecare este liber sa isi aleaga drumul in viata si orientarea lui sexuala.
Suntem reticenti in ceea ce priveste orientarea sexuala...
O parere buna nu am si nici nu comentez pe aceasta tema.
O zi frumoasa sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti in pozălaughing?

| Ioanantonia explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da..si sunt si din Bucuresti, te surprinde nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ioanantonia):

Da, nu vrei un masaj?

| Aiwendil a răspuns:

Misterioasa e calea iubirii.Si nimic nu sta in calea ei.
Oamenii au probleme cu gay si lesbiencele, Dumnezeu nu are.Nu am vazut sa vina un fulger din cer si traznesca pe unul gay.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Gay lesbiene bisexuali, ce tot se baga lumea cu picioarele in viata altora? Persoanele gay sunt in general mai tolerante, mai artistice, mai creative, multi dintre ei au creat pana si tricourile pe care multi dintre noi le poarta, dicteaza asupra modei, designului interior, muzicii, televiziunii etc.

Mai lasati-o naibii cu intoleranta ca suntem in 2014 nu in 1900.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Poate sa fie 2600 prietene, oameni idioti vor fi mereu.

| Alisse a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Exact!

| express11 a răspuns:

Ceva anormal.

| Wehrmacht a răspuns:

Parerea mea nu poate sa fie publicata:

"Nu ai scris un raspuns pentru aceasta intrebare, asa ca nu avem continut pe care sa-l publicam."

| Pricked a răspuns:

Ştii ce cred ei despre cei hetero?
"There's only two kinds of straight people in this world: the ones that hate you to your face, and the ones that hate you behind your back."
Şi fraierii de mai sus (express, Jorpalul, Felys, Denly, milan9) le întăresc părerea asta pripită şi falsă.
Eu nu-i urăsc, ci îi simpatizez, ayeayeaye.

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt oameni ca mine, ca si tine!
Sunt o minoritate. Doar prin simplul fapt ca au alta orintare sexuala sunt priviti ciudat de unii semeni.

| milan9 a răspuns:

Pederastia este o boala spirituala, nu una de natura somatică, nu e mostenita, nu este o eroare sau o capcana sadita de Dumnezeu (asta pentru ca noi nu numim libertatea „capcana" – libertatea de a ne orienta corect afectivitatea sau de a ne perverti aceasta afectivitate).
Pederastia este o alegere greşită, nu e nimeni condamnat să devină aşa.

Aceste afecţiuni deviante nu ţin în nici un caz de genotip (materialul ereditar) ci de fenotip (influenţa mediului), influenţa benefică sau nocivă a contextului familial, social, ce se translează la nivel comportamental, la nivelul aprecierii normale sau alterate a valorilor sau priorităţilor, etc...

| Felys a răspuns:

Niste prosti, cum naiba sa nu iti placa femeia si sa isi placa sa fi sodomizat, la batranete o sa aiba numai probleme cu hemoroizii si nici sfincterul nu o sa mai stea ferm, o sa se cace pe ei intr-un cuvant

| BlackSulphur a răspuns (pentru Felys):

Pai da, mi se pare normal, ce *** mea, nu? Doara ei aleg sa fie homosexuali si sa se f*ta-n cur, nu? HUOOOOOOO!
- Acesta a fost un pamflet si trebuie tratat ca atare.

Felys, ma... Ma... Ma, baiatule, cat de inapt mintal poti sa fii?

| Felys a răspuns (pentru BlackSulphur):

Ghinion,sunt femeie si am trecut de o anumita varsta in care mai pot vorbii la intamplare, ceea ce am afirmat nu sunt vorbe spuse la intamplare

| Alisse a răspuns (pentru Felys):

Cat de retard esti. Gay in primul rand se spune cat la barbati atat si la femeile care sunt lesbiene. Si in al doilea rand mai bine iti vezi de fundul tau.

| suităr a răspuns:

E viața ta, face ce vrei cu ea, ți-o petreci cu cine vrei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cresc consumul de lubrifiant/margarina/ulei deci ajuta economia.

| Sociopat a răspuns:

Aparent faptul ca un barbat face sex cu un altul este mai important decat, nu stiu, sa zic...razboaiele? foametea? crima organizata? incalzirea globala? saracia? faptul ca in unele tari copiii sunt fortati sa vanda droguri? legalizarea marijuanei? Nu stiu voi dar eu mai degraba mi-as privi parintii cum sunt torturati si apoi decapitati de niste teroristi decat sa traiesc cu gandul ca homosexualitatea e acceptata de lume.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Sociopat):

Interesant cum niste imbecili au votat acest raspuns eronat si nefolositor. Deci nu doar aparent ci realmente omenirea este mai rea decat vrem noi sa credem.

| MaliciousDeath a răspuns:

Aceeasi parere ca si despre cei hetero.Cat timp duc o viata ok, se simt bine si nu ma deranjeaza(ca persoane), sunt ok.

| Ibrahimovic a răspuns:

Escroci.

| KhludCiprian a răspuns:

Daca citesti o pagina stiintifica ai sa vezi ca sunt intre 2 si 6 % din populatie. In fapt, daca pui pe o scara de la 1 la 5, 1 = homosexual, 5 fiind heterosexual, majoritatea persoanelor nu vor fi 5, in fapt majoritatea ar fi in jurul notei 4.

Cel putin acest lucru face ca homosexualitatea sa fie definita in limitele comportamentelor umane din anii 1970.

Am intalnit persoane gay cu doua situatii in viata in contact direct:
- ei lucrau ca membri in Crucea Rosie in Spania, ajutand nedisciminat tot felul de persoane ce sunt un nevoie
- am fost invitat o data sa joc volei cu ei.

Impresia mea e ca unii au simtit cateodata discriminati in trecut si sunt putin vocali intr-o tara unde au libera exprimare (adica Spania), dar in afara de asta, mi s-au parut personaje normale.

Am cunoscut in acel grup chiar si un roman si el mi-a zis ca el ar fi cam un "2" (de la 1 la 5) si a zis ca poate aprecia o femeie frumoasa, dar in general apreciaza baieti.

Cam astea au fost toate experientele, dar prin acele momente pot sa zic ca desi eram crestin, am vazut nejustificata discriminarea gaylor si in general propaganda crestina ("gay au o agenda", "ei vor sa ne fure copii", "cei expusi gaylor devin si ei gay" si de genul).

Nu de alta dar am fost expus gaylor si nu am vazut nici un motiv sa devin gay, din contra m-am casatorit cu o femeie minunata si am avut numai prietene in trecutul meu ca potentiale sotii sau prietenii cu interes de viitor.

Iti recomand:
http://youtu.be/YuK9pxjBwX8

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e mila de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare recomandata! Am zis!
Eu sunt mai de la sat, am alte preocupari ce ma framanta la radacina firelor de par pubiene.Atacul dihorilor cu ranga din poiata gainilor si furtul de piersici sarvarsit de niste ciobani pe care nu-i cheama Florin.
Gay, la categoria religie? Imi sterg o lacrima si imi inchin trupul la icoana cu rama roz din bucatarie, doar asa voi face ecou si voi studia atent problema in metroul satului, numai daca funda vine in culori suportabile, roz, mov...

| Happyjump a răspuns:

Oameni nebuni, oricum homosexualitatea este o dereglare mentala

| Alisse a răspuns (pentru Happyjump):

Dereglare e sa fi homofob byeeee!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alisse):

Dă-mi şi mie contul tău de facebook, în privat dacă vrei. Chiar vreau să te întreb ceva dacă spui că eşti gay.

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu am nimic cu ei. happy

| Georgemy2 a răspuns:

Ce? Aia n-au unde sa si-o bage

| Denly a răspuns:

Nu-s normali la cap. Un baiat normal zic eu, este atras de genul feminin, nu de masculin.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Denly):

Si din poza ta de profil tu esti atras de genul pitziponcin. Ce usor e sa-i judeci pe altii cand esti un om care-si tine nasu, ochii si urechile in curu altora in loc sa se ocupe de sine.

| Denly a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Bine ca judeci tu, ai o funda de la mine!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Denly):

Asta era si ideea, sa vada ce usor e sa judeci pe altu. dooh

| Denly a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Asa-i, e usor. As putea spune ca exista o diferenta intre a-ti da cu parerea despre cineva si a judeca pe cineva.

| Alisse a răspuns:

Sunt gay deci, BUNA.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Nu inteleg de ce unii oameni nu inteleg ca femeia este facuta pentru barbat si barbatul pentru femei si acestia amandoi pot crea un intreg.Si oricum placerea dintre o femeie si un barbat este mult mai mare decat placerea dintre doua persoane de acelasi sex.Si mai este si faptul ca acestia nu pot face copii, ceea ce eu cred ca este foarte important pentru orice femeie.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AndrrreaDeea):

Da tu de unde stii unde-i placerea mai mare? Te-ai culcat cu o fata si-ai evaluat la prima mana?

In al doilea rand nu toate femeile vor copii cum nici toti barbatii. Un cuplu de barbati are toate sansele sa nu dea doi bani pe povestea asta si daca vor pot avea copii bine mersi, infiati, facuti cu o femeie, nu vad problema. Observ ca nu prea se aprinde nimeni ce-ar fi daca un copil ar creste cu doua mame dar ne burzuluim la ceilalti. Dubla asta masura e cam de porc.

| 4cidr41n a răspuns:

E perfect normal.

| maxcalin a răspuns:

Un pacat rusinos.