| Eroare404 a întrebat:

Ce parere aveti despre legea antifumat?

36 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu fumez. Deci... imi e indiferent.

| Idkidk a răspuns:

E foarte bună!

| Drimmero a răspuns:

E foarte buna, nu ma doare nicaieri, nu sunt fumator. E mult mai bine, nu mai stau sa indur fumurile celorlalti intr-un spatiu inchis!

| Morrígu a răspuns:

Minunat.
Acum o aștept pe cea antirespirat.

| fantastica a răspuns:

Nu fumez si nu-mi plac oamenii care fumeaza din cauza mirosului.
Legea antifumat e necesara, dar ce-i de sus prea pun accent pe ea. S-a demonstrat ca alcoolul si drogurile dauneaza mai mult sannatatii decit fumatul...dar aproape la orice post TV intalnim reclame pentru alcool. Pe nici o sticla n-am intil : Atentie! Dauneaza sanatatii!"
Apoi drogurile. De ce persoanele care vind astfel de porcarii nu enumera cumparatorilor efectele acestora?
Mai pe scurt, trebuie de dezvoltat legea antidrog, dar nu numai antifumat. Aceasta lege este, pur si simplu, un pretext pentru ce-i de sus.
Ca si cum ei nu stau degeaba si au grija de populatie. "Ca si cum!"

| Alyra a răspuns:

Mi-e indiferent.

| R0R0 a răspuns:

Nu mă deranjează cu absolut nimic.

| DeathOfDreams a răspuns:

Răspunsuri pozitive din partea nefumătorilor, evident.
Dacă ați fi fumat, deja v-ați fi plâns cât de groaznică e omenirea.

Fumez. Ce ironic mi se pare să mărturisesc asta, privindu-mi poza de la avatar. Iar legea mi se pare aproape irelevantă.
Sunt de acord cu interzicerea fumatului în localuri, dar nu şi pe stradă. Asta e exagerare.
Iar eu sunt prea badass ca să merg câțiva km până la un loc ferit de lume.

| Drimmero a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Nu cred ca o sa bage vreodata fumatul pe strazi, totusi, e spatiu deschis si poti face asta, doar in localuri nu ai voie si in spatii inchise.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mi-ai furat raspunsul laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

De ce fumezi? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu fumez, ba! laughing

| LoveSleep a răspuns:

Jumătate tâmpenie, jumătate ok.
În primul rand, cea cu antifumatul pe strada e de tot căcatul. E ca și aia cu "nu vindem țigări și băuturi alcoolice minorilor". Ce glumă bună.
Eu dacă am chef să fumez când mă duc acasă, n-o să mă oprească o lege dată de un om(sau mai multi) cu un creier cât o nuca.

În schimb, partea în care nu ți se permite să fumezi în localuri, mi se pare ok. Totuși, cred că era mult mai bine dacă le dădeau voie să facă spații pentru fumători și pentru nefumători. Ca și în restaurantele de lux. Pentru ca daca eu nu fumez, nu am chef să inhalez tot fumul scos pe gură de cel de lângă mine după ce a fumat 15 țigări în 14 minute.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Te-am vazut eu laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ma doare capulsad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

De ce? sad

| whatevernvm a răspuns:

Intr-un fel e ok, dar era normal sa se faca spatii pentru fumatori sau localuri pentru fumatori. Sa mergi intr-un pub rock in care nu se fumeaza ii cam imposibil. De acum prefer sa fumez acasa decat sa merg sa beau o cafea intr-un loc in care nu pot sa fumez si nu numai eu. Intr-un fel e ok, dar legea e cam incompleta.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

M-am deocheat...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Descant eu laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Daca imi trece, iti voi da 1 leu. laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

1 leu? Atat valoreaza vorbele mele? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si un pupic pe obraz. :3

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Rezista Bogdane laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing sper sa nu te emotionezi prea tare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Sunt tare happy

| Deaad a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Nici pe strada?
Ce cretini...
crying

| milkie a răspuns:

Chiar ma bucur ca o avem! Nu-mi place faptul ca plamanii mei trebuie sa sufere din cauza altora. E nedrept.

| Wehrmacht a răspuns (pentru fantastica):

Ce sa dezvolti mai exact la legea antidrog? Deja pentru ca i-ai dat unuia o doza de mescalina de exemplu,un drog ce nu prezinta risc(nu,faptul ca e trecut la categoria "droguri de x risc" nu inseamna ca teorie=practica) iei dracu' mai mult decat pentru viol, asta pornind de la ideea ca iei ceva pentru viol.
Fumatul va afecteaza si pe voi, ok, dar daca ma droghez sau nu asta deja este prea mult.N-aveti nici un motiv serios sa spuneti oamenilor daca au voie sau nu sa se drogheze, cu anumite exceptii de droguri. Faptu' ca habar n-aveti voi sa discutati cu o persoana drogata sau ca va panicati/aveti idei preconcepute este altceva...

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Deaad):

Știu, îți înțeleg durerea :'(

| MistretulPufos a răspuns:

Ce bine imi pare