| xDxDxDxDxD a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de "Farmacist"? ce studii trebuie sa fac pentru a avea aceasta meserie? e destul daca dau la chimie-biologie si termin facultatea aceea de 6 ani? pe langa asta mai trebuie ceva cursuri? E multa teorie la acest profil de liceu? pentru ca nu prea le am cu "tocitul ideilor". Fundita

1 răspuns:
| SaltNPepa a răspuns:

Ca sa ajungi farmacista trebuie sa te inscrii la facultatea de farmacie, dupa terminarea liceului. Nu ai nevoie de alte cursuri suplimentare. Si...intr-adevar este mult de invatat!