| Bya132 a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Bianca, stiu doar o semnificatie : inseamna "alb" in italiana.Altceva?happy

Răspuns Câştigător
| mo0nlight a răspuns:

Numele de fata Bianca este de origine italiana si are semnificatia de – alb, puritate, claritate, stralucire. Numele Bianca este un imprumut pe cale culta din italiana, unde numele are semnificatie clara, intrucit corespunde adj. bianco – alb.

5 răspunsuri:
| KidoSmart a răspuns:

Ma cheama Bianca si imi place nu pentru ca exprima nu stiu ce chestii imi place pentru ca asa mi l-a pus mama laughing Enough.

| scully a răspuns:

@raluk200 mie nu-mi confera nici caldura, nici optimism, nici incredere. straight face

| raluk200 a răspuns:

Se refera la culoarea alb, la puritate, confera posesoarei sale caldura, optimism si incredere. Miee sincer nh prea imi place.

| manke a răspuns:

Este un nume frumos Bianca ( alb, puritate, frumustete si stalucire ) http://prenumelepotrivit.ro/bianca-4/

| manke a răspuns:

Inseamna si altceva, vezi aici: http://www.prenumelepotrivit.ro/bianca-4/