| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care sunt rârâite sau care nu pronunță corect litera r? Vă întreb deoarece eu, în loc de r spun un fel de d și efectiv pe mine mă enervează. Oricât aș încerca să pronunț corect r, nu-mi iese happy sad
În schimb, rârâiții îmi par simpatici happy

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ce parere ar trebui sa as putea sa am? Doar nu e vina lor. N-am cum sa-mi fac o parere despre cineva pe baza unui lucru ce nu tine de el.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu ma deranjeaza. laughing
Eu sunt sasaita. laughing

| Raven a răspuns:

Ție rârâiții ți se par simpatici, ei n-au aceeași părere, pot să-ți zic asta la sigur, fiind căsătorită cu unul. Așa cum te enervează pe tine faptul că nu poți pronunța corect, așa și ei s-au săturat ca lumea să le ceară să recite Rică nu putea să zică/ Râu, rățușcă, rămurică...Ai încercat să mergi la un logoped?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Raven):

Încă nu, dar ar fi o idee bună.
M-am mutat în 2017 de la o școală unde directorul era rârâit, acum e totul ok. Nu aveam nimic cu directorul ăla :d chiar era simpatic happy

| Raven a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Știu că sunt simpatici și soțul meu estewinking însă întotdeauna l-au enervat cei care îl puneau să spună cuvinte cu litera R.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Raven):

Și pe mine mă enervează la maximwinking mai ales când este un nume cu r. Decât să falsez numele, mai bine-i spun tu sau dumneavoastră depinde, iar dacă sunt mai multe persoane care ar reacționa, cred că aș fi obligată să spun numele cu rwinking dar nu am pățit-o încă, mai e timp!