| Privat_3121 a întrebat:

Ce parere aveti despre tigarile contrabanda happy. Si de ce avetii parerea asta?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt impotriva contrabandei pentru ca piata la negru contribuie mult la situatia actuala. Datorita acestui lucru statul nu are suficient buget din taxe si acestea se maresc in mod constant.

| Silvia a răspuns:

Ce parere sa am? Sunt tigari ca oricare altele, numai ca nu au timbru si sunt vandute ilegal.Sunt si considerabil mai ieftine si sunt multi oameni care cumpara astfel de tigari datorita pretului redus.Sunt tigari introduse ilegal in tara si sunt mai ieftine pentru ca nu platesc taxe la vama si nici impozit la stat.

| Arthur a răspuns:

Si unele si altele produc fum. Cele de contrabanda ard mai putini bani si sunt preferate celorlalte. Acelasi lucru s-a intamplat si in tarile din vest, ani in urma ( Italia, Spania etc).

| mariobros a răspuns:

La fel de proasta ca in cazul celor legale. Fumatorii dau bani pe fum, si o spun ca un fost fumator.