| Decebal a întrebat:

Ce parere aveti despre turci?

Răspuns Câştigător
| AlecSSyA a răspuns:

Ca sa nu intru in detalii iti spun pe scurt ca traiesc intr-o tara minunata, adica sunt peisaje superbe acolo si unii sunt foarte de treaba, iti spun pentru ca am avut de aface cu turci.Am cunoscut o fata si un baiat acum vreo luna, in strainatate.Si erau extrem de comunicativi, prietenosi, amabili, politicosi si frumosi.

28 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Un popor la fel ca si celelalte. Mai au mult de lucrat la partea cu civilizatia.

| tarziu a răspuns:

Detaliaza frate, ca nu stim la ce te referi!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Au multi negustori si o tara mare cu multe de vizitat. Sunt granita Europei cu Islamul. M-ar tenta o excursie mai lunga la ei.

| blondutzata a răspuns:

Sunt ray pentru mine nu sty cum le urasc pentru ca sunt ne iertatori si sunt unii ray dar au niste femei asa frumoase de numai nu stiu de ce intrebi si sunt multi care imi plac deci inseama ca imi pui intrebarea asta pentru ca esti turc ah glumeam sau nu sty de glma tongue) ah de fapt lasa nu conteaza decy asta este raspunsul meu de nuty place nu am nimic in potriva asa caty urez bafta si o saty tin pumni sa ai un raspuns mai bun decat al meu ok asa ca cum am spus bafta de fapt vorba lunga saricia omului pa pa iti urez bafta iar asa ca pa

mira
| mira a răspuns:

Un popor ca oricare altul. Face eforturi de modernizare a tarii.Doreste intrarea in UE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@oana

Nici urma de frana in prelegerea ta.Ai respirat cand ai scris randurile alea? Si ce e cu furcile alea? Glumeam, le-am ginit intrebuintarea, ai si reusit sa-mi scoti ochii cu ele.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Mie nu-mi plac.Imi par reci.Desi "nu exista padure fara uscaciuni". Barbatii turci sunt foarte duri cu sotiile lor

cami
| cami a răspuns:

Mie-mi plac turcii happy. Ce stiu despre ei, e ca : majoritatea sunt oachesi, sunt in religia Islamului, si au dreptul la 4 femei, iar femeile in tara lor stau acoperite.
O parere buna!

| ayddyshhmee a răspuns:

Is o natie la fel ca alelalte. hac!
da am auzit ca ar fi km afurisiti. :p

| Razvan a răspuns:

Uneori ma inteleg mai bine cu turcii decat cu amicii meibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un popor civilizat, nu ce au spus copiii de mai sus.Au o importanta alianta cu Rusia pe plan economic, economia lor se bazeaza pe exporturi iar prima tara de unde ar vrea sa aduca sclavi este Romania, pentru o mai buna intelegere vedeti bancurile turcesti despre femeile romance.

| iri a răspuns:

Un lucru ma distreaza la ei si anume cum au auzit ca esti roman, reactia lor e urmatoarea: "Hagi! Hagi!" laughing

| inna a răspuns:

Sunt de treaba dar pana la o limita.De exemplu ca iubiti nu i-as recomanda nici unei fete.

Ca prieteni sunt ok si ei si arabii.

| sergiu a răspuns:

Nu sunt rasist dar nu prea ma incanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De treaba. Am destui prieteni turci si sunt niste oameni foarte sufletisti si uniti. nu te lasa niciodata la greu, sunt de incredere, nu-si tradeaza prietenii. Nu se mananca intre ei. ii apreciez enorm pentru asta. bravo lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o parere prea buna.In definitiv sunt TURCI! nu te prea poti intelege cu ei.sunt oameni buni, dar ca iubiti sunt prea posesivi si foarte gelosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcii sunt foarte buni prieteni, sunt saritori, distractivi si unii dintre ei chiar draguti, dar pana la un punct.am o relatie cu un turc, care este foarte posesiv, gelos si sincera sa fiu nu stiu cat va mai rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelooosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, sunt o natie ca oricare alta, doar ca mai au de lucrat la civilizatie in primul rand(sunt cu circa 100 de ani in urma noastra)si apoi la restul.am un iubit turc, de cateva luni si ne certam de 2_3 ori pe zi din cauza geloziei lui excesive.in afara de faptul ca sunt gelosi, posesivi si cam "incuiati", sa zicem ca sunt ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca prieteni sunt ok, dar ca iubiti, fetelor,
fugiti, fugiti, fugiti, fugiti, fugiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am auzit ca sunt f posesivi si gelosi...eu vb de 3 ani de zile cu un turc pe net. mi a zis ca daca vreodata ajung sa fiu a lui si ma vede cu altcineva nu stie ce face cu mine laughing el sg a recunoscut ca turcii nu suporta sa si imparta femeia cu nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai mincinosi! gelosi... turci intr-un cuvant! aiureaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerile sunt impartite.nu stiu ce sa zic, eu am un iubit turc de un an, si ne certam din cauza geloziei lui, dar in rest, sunt buni si sufletisti, drept dovada, ne casatorim luna asta.

| fati a răspuns:

Mda, cum sa incep...treaba este cam delicatahappy
eu am cunoscut indeaproape unulsad
la inceput nu stiam mare lucru despre ei dar el mi s-a parut intesesant asa ca am inceput sa ma interesez mai mult despre ei.
la prima vedere sunt niste oameni romantici, deosebiti, sensibili si chiar speciali as putea spune din punctul de vedere al unei fete indragostite happy
ne-am cunoscut pe internet, o sa radeti sau o sa vi se para ceva normal avand in vedere ca asa se intampla de obicei!
eu sunt casatorita cu un roman, de un an si ne cunoastem de opt! am avut o perioada in care el a fost plecat cu afaceri si de plictiseala, m-am refugiat in messenger, asaca sa mai treaca timpul! nu fac asta de obicei si credeti-ma imi pare foarte rau! am vb la inceput despre lucru normale dar mai apoi incetul cu incetul si cu tot romantismul lui a reusit sa ma cucereasca! da a reusit mai bine zis sa ma pacaleasca pentru ca am fost atat de naiva, o recunosc, incat am fost si in vacanta la el in tara! parca imi luase mintile! am petrecut o saptamana de vis parca in istanbul impreuna! acum vine partea cu gelozia si posesivitatea lor! incepand cu comentariul pe care astazi nu il mai supret, in incercarea lui de a ma schimba:esti o fata buna, vadasta in ochii tai si sunt sigur ca daca ma iubesti o sa faci asa cum zic ca sa nu ma ranesti pentru ca esti totul pentru mine, esti viata mea...pana la a ma intreba :daca ti-as spune in viitorca nu sunt de acord sa te imbraci asa ce a-i spune? de toate aceste lucruri imi era frica si imi dadeau de fandit! mergeam impreuna peste tot si nu imi dadea drumul la mana nici o secunda, eu crezand ca asa este iubirea dar protectia asta exagerata a lui de a ma acoperi cu totul in locurile publice, nu ma refer la imbracaminte ci la faptul ca stateain fata mea (avea 1, 90 inaltime)ca sa nu ma vada nimeni, explicatia lui fiind nu vreau ca acesti oameni sa aiba vise si imaginatii cu tine pentru ca esti iubirea mea si trebuie sa te protejez!
in concluzie ca deja am vb prea mult, darsper ca lucrurile acestea sa foloseasca tuturor fetelor si sa le dea bine de gandit inainte safaca vreun pas gresit, aveti grija asta vreau sa spun. pentru mine a fost ceva frumos, specialk si deosebit dar am inteles ca iubirea lui inseamna si o mare posesivitate care sincerma sperie! astazi am incheiat orice legatura cu el pentru ca nu vreau sa imi pierd casnicia dar si pentru ca iubirea lui ma sperie pe viitor!
nu stiu cum sunt restul turcilor dar dupa ce am trait eu impreuna cu el si dupa tot ce am auzit sunt asa ca el :e placut sa ai un iubit asa pentru ca este ca in filmele acelearomantice si par povesti cu printese si printi dar realitatea pentru mine este ca vor sate convinga si sa te faca sa fii in stare sa faci orice pentru ei si sa ii iubesti mai mult ca pe orice!
nu va sfatuiesc sa va lasati orbite de asta...ganditi-va ca, cultura noastra si obiceiurile noastre sunt unele moderne, respect bunul simt si cred ca exista limite pe care trebuie sa le avem fiecare dar trebuie sa fim cum simtim si sa fim independente iarei ne pot lua fara sa ne dam seama toate aceste lucruri si e pot schimba cu toata iubirea pe care credem ca ne-o ofera intr-atat incat atunci cand ne vom da seama va fi mult prea tarziu! multumesc lui D-zeu ca nu a fost cazul meu, chiardaca am gresit fata de sotul meu, darsper ca D-zeu sa ma ierte pentru ceea ce am facut si sper sa uit toata aceasta poveste frumoasa si sa rezist sa nu ma mai las convisa si de data aceasta de toate vb frumoase si lacrimile lui, pentru ca da fetelor este acest tip de barbat in stare sa si planga in fata noastra!
inca o data multumesc pentru ca ati citit mesajul meu si sper sa fie cat de cat de folos oricarei femei care vrea sa concretizeze vreo relatie cu astfel de persoana!
aveti grija de voi si de libertatea pe care o avem noi femeile in secolul in care traim eu o am si asa vreau saramana chiar daca o sa-mi fie greu sa uit aceste lucruri! pupici la toti

| Doe_Niko_1968 a răspuns:

Fooarte buna

| Constantinescu_Raul_1944 a răspuns:

Turcii: la reeducare și penitență! O nație decăzută în plăceri. Fără viitor.

| Mina_Aslan_1997 a răspuns (pentru Victoria):

Sunt mai civilizați că unii români și au economie foarte bogată!

| mariadragu a răspuns:

Eu am avut de aface cu un turc in varsta de 20 de ani. Iar eu am 16 ani. Ca iubit nu recomand. Sunt pe interes. Parerea mea... eu am avut de aface si stiu. Acum. nu toti sunt la fel...