| zeke0190 a întrebat:

Ce placa video este mai buna pentru gameing? AMD Radeon HD 7610M 1GB sau nVidia GeForce GT 610M 1GB? vreau sa imi iau un laptop bun si nu stiu care placa video este mai buna. Ms mult!

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Recomand Geforce.Chiar daca o placa video Amd este mai buna din punct de vedere al performantei, multi pun botul, si se inseala.O sa ai probleme mai multe in gaming cu amd, decat cu geforce.Geforce sunt mai bine optimizate pentru jocuri, si, dupa cum ai observat, multe companii de jocuri recomanda nVIDIA.