| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce preferati, sa faceti dus sau sa faceti baie?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baie

| HazelEyes77 a răspuns:

Ador sa stau sa stau in cada cu apa calda ma relaxeaza si uit de notiunea timpului. Daca sunt pe fuga fac bineinteles in dus repede si la treaba.

| syd a răspuns:

Nu am cada

| RAY a răspuns:

Prefer sa fac amor in cada cu o mandra pe muzica romantica

| Superior a răspuns:

Eu fac baie cu apa fierbite, daca nu-mi convine o clocotesc pe aragaz si ma bag dupa. Doare la inceput, doare bine dar ma acomodez cu timpul'. Mama ma cearta ca pot face infart dar nehh

| Drimmero a răspuns:

Ce mi-e dusul, ce mi-e baia...tot aia, pentru mine.

| AdrianVoicu a răspuns:

Prefer sa-mi infig o furculita in ochii, decat sa fac baie sau dus

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Azi fac si eu o baie" - dupa care ma cuprinde lenea, fac dus si aia e.
De obicei cu juma' de ora inainte de servici.

| GoldenZenith a răspuns:

Baie day dreaming

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Depinde de nevoi.
Dusul nu necesita prea multe, e doar dus/gel de dus distribuit pe tot corpul iar apoi clatire - in combinatia asta.Iar de obicei dureaza intre 5 si 15 minute.
Dusul se face cel putin o data pe zi.Nu conteaza ca esti deja curat/a, astfel te asiguri ca asa si ramai.
Baia e ceva mai complex, cel putin dpmdv.Implica o igiena/ingrijire ceva mai amanuntita: corp, fata, par, epilat etc etc.Iar pe mine personal ma tine lejer peste 1h.
Eu asta si fac tongue, am iesit in pauza la o tig.Runda urmatoare se anunta clatirea parului si pensatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dus scotian(apa caldã si rece)

| drutzix a răspuns:

Dus

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Baie. Dus doar vara.

| YellowAngel a răspuns:

Dus.
Baie fac doar cand vreau sa ma si relaxez.

| Adiadictie a răspuns:

Dus. ca de LA baie ametesc