| Bibiii_7939 a întrebat:

Ce prescurtari stiti la numele Daria?

Răspuns Câştigător
| D A R i U t S s A a răspuns:

Prescurtari?
nu prea sunt. Dari. Dada

Dariutsa
Dariutsu

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Dari, dori, dariutza, darii

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dari, Dia, Ria

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dori, Dia.

soothe
| soothe a răspuns:

Darius de unde vine numele Daria inseamna "bogat" in persana; cred ca e pagubos sa il prescurtezi; sincer, Daria este unul dintre cele mai elegante nume pe care il cunosc; sau tu vrei sa il vulgarizezi nitzelus?

| Sallatiny a răspuns:

Dari, Dara, Dariuta, Dai, Nana

| Zăppă a răspuns:

Dariuca
Dariutza
Dari
Dariut`sshappy

| Bibiii_7939 explică:

Soothe: am fost doar curioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dari, Dori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama daria. dar toti imi zic darirolling on the floor dariutza deci narolling on the floor oricum tot daria e mai frumos:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele meu este Daria si sincer mi se pare un nume deosebit de elegant. De ce vreti sa prescurtati niste nume asa de deosebite.Nu este bine.