| Lolllipop a întrebat:

Ce program trebuie sa folosesc pentru a face un filmbig grin, multumesckiss

3 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Daca vrei sa faci un film cu demonstratii video din programele pc Camtasia studio este o alegere foarte buna, sau camstudio este varianta freeware. Daca vrei sa faci altfel de film ai nevoie de o camera video si de un pc performant. Ca soft pentru a prelucra profesional filmul rezultat iti recomand Sony Vegas Pro care acum este la versiunea 9
Ai chiar posibilitatea de a-l testa free daca il descarci de aici:
http://www.sonycreativesoftware.com/download/trials/vegaspro
Eu l-am folosit in perioada trial pentru a converti cateva scene dintr-un filmulet inregistrat cu o camera de amatori.

| -TattO- a răspuns:

Depinde ce film...

-mai simplu - movie maker: are si efecte si poti face multe lucruri.
- mai dezvoltat - pro show gold:poti baga si poze intre clipuri

daca vrei ceva ff bun... special. si te descurci. iti recomand " Avid Express Pro HD "

sper sa fi ajutat. daca ai nevoie de ajutor. lasi msj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:3ZGwoNOXQYEJ:...clnk&gl=ro