| anonim_4396 a întrebat:

Ce progrom sau ce "chestie" trebuie sa downloadez ca sa am din nou in bara de jos de la start limbile, de ex en si ro pentru a putea folosi diacriticile happy
.am windows 7
Funda!
multumesc frumos

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu iti trebuie nici un program pentru a scrie cu diacritice! Intra in Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy)... Enjoy!
Acum pentru a comuta rapid între cele doua limbi, depinde de care vrei sa o folosesti,, poti folosi combinatia ALT + SHIFT.