| Biir a întrebat:

Ce puteti spune despre relatia omului contemporan cu natura?

1 răspuns:
| Parintele a răspuns:

E dezastru. Omul modern profita de natura si o exploateaza. Sunt multi martalogi d-astia cu functii pusi pe imbogatire si care nu tin cont de normele ecologice. Astia ar trebui executati. Ca relatie spirituala cu natura ce sa spun? Nu sunt panteist insa ma simt apropiat sentimental de natura. Majoritatea simtim asta insa nu avem timp sa reflectam la aceste sentimente.