| anonim_4396 a întrebat:

Ce reguli/principii de viata aveti?

Nu trebuie sa le spuneti pe toate, cate vreti voi.
Poate cineva o sa citeasca raspunsul vostru si o sa invete ceva bun ce o sa-i foloseasca pe viitor, nu doar sa citeasca apoi sa uite.
Eu am sa zic doar cateva ( sunt niste decizii constiente,de aia sunt in formatul asta, ca nu imi permit sa ma schimb, nu vreau).
1.Nu o sa tradez
2.Nu o sa fiu arogant ( nu sunt religios, dar e ceva ce am gasit si mi s-a parut inteligent „Ce lucru ai pe care să nu-l fi primit? Şi dacă l-ai primit, de ce te lauzi ca şi cum nu l-ai fi primit?"(1 Corinteni 4:7) )
Mi-e scarba de astia cu nasul pe sus.
Cum zicea Kendrick Lamar " Be humble you little bitc4"
Plus ca zicea C.S Lewis daca imi aduc aminte bine, ca mandria e cancer spiritual.
3.O sa evit oamenii rai si prosti.
4.Nu o sa iau decizii cand sunt instabil emotional, o sa ma asigur mereu ca sunt impacat cu mine cand iau o decizie
5.O sa imi ascult intuitia mereu ( mna,a mea e buna,nu stiu a voastra, nu indic daca nu va bazati, plusc ca unii confunda intuitia cu frica si altele).
6.Mereu o sa fiu sincer cu mine

ETC ETC ETC.

7. Baga-ti p in toate cand vine vorba de bani ( "haha", ce glumet nu? -dar pe bune, multi fac asta ).

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

1. nu pune niciodata banii si cariera mai presus de oamenii dragi si ceea ce te face fericit
2. nu pierde timpul cu oameni care nu te inteleg
3. nu judeca si incearca sa fii empatic pe cat se poate
4. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine
5. nu renunta niciodata la ceea ce iti doresti si nu fa ceva doar pentru ca o zic altii nicidoata

72 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

Da, vad greselile altora. Dar fata de tine pe mine nu ma intereseaza asa ceva si trec cu vederea.

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Da-ti doua palme la cwr si strange-te de sfarcuri ca sa te iert.

| OldSoul a răspuns:

Eu ma rezum la una de data aceasta:
"Be the change that you wish to see in the world"

| anamariarot a răspuns (pentru BunaAll):

Am mers pe premisa ta, iar dacă tu spui că „pathetic" se pronunță la fel cu „patetic", nici măcar de la ruși nu cred că ai învățat engleza pe care pretinzi c-o știi.

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns (pentru BunaAll):

Thx lokomotiv

Răspuns utilizator avertizat
| anamariarot a răspuns (pentru BunaAll):

Pentru că respectivele cuvinte au același sens? E elocvent primul exemplu pe care ți l-am dat.
Din păcate, nu pot purta o discuție la un nivel așa scăzut. Întotdeauna oamenii lipsiți de argumente vor recurge la jigniri în cadrul unei conversații în contradictoriu.

| syd a răspuns (pentru BunaAll):

Accept si aia. oricum eu nu raspund pentru funda, ci pentru fani.