| DAC a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi amintirile?

Răspuns Câştigător
| MsGringer a răspuns:

Amintirile ne tin in viata.
Amintirile ne fac sa mergem mai departe.
Amintirile ne fac mai puternici.
Amintirile ne fac sa iubim viata.
Fiecare eveniment din viata noastra se transforma la un moment dat in amintire. Placuta sau nu, ea ramane pentru totdeauna in sufletul nostru.
Despre amintirile neplacute nu ne place sa vorbim. In schimb, ne aducem cu placere aminte de toate lucrurile si persoanele frumoase care ni s-au intamplat in vaita, indiferent daca acest lucru s-a petrecut ieri sau cu ani in urma. Pentru ca unele lucruri sau persoane au menirea sa ne schimbe viata sau perspectiva asupra unor lucruri din viata noastra.

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Trecutul meu. Fără ele, ar fi ca şi cum n-aş fi existat. Chiar dacă majoritatea nu sunt prea plăcute.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Amintirile mă chinuiește.

| KaRa23S a răspuns:

Ceva ce nu se va mai intoarce niciodata...

| AnonimulxD112 a răspuns:

Heii