| Gyermnoil a întrebat:

Ce rost are sa traiesti din amintiri? Am facut, am dres.Trecutul e trecut, cu ce te mai ajuta? Iti creste stima de sine?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unele amintiri sunt frumoase, intense si nu se uita niciodata happy

Eu sunt nostalgic si imi place sa retraiesc mental clipe de acum cativa ani sau mai mult.
Nu-mi creste stima de sine sau chestii de genul, doar ma duce cu mintea si sufletul in perioada de atunci happy

| Trixt3r a răspuns:

Trecutul te ajuta sa inveti din greseli, tot trecutul iti da si amintiri frumoase care uneori pot sa fie cu persoane care nu mai sunt printre noi.

| 1Lari a răspuns:

El iti poate consolida stima de sine, dar nu ti-o poate mentine pe termen lung. big grin Deci trecutul ar trebui lasat in spate si sa ne axam pe prezent!?