| Maria209 a întrebat:

Ce să fac dacă sunt prea slabă, am 35kg la 13 ani. Nu arăt ca un schelet, pentru că am doar 155cm.Ok deci motivul este genetica.Am încercat nu demult să mă îngraş, mâncam câte 2500 calorii pe zi. Rezultatul nu se observă. De fapt, aşa mă chinui şi pe mine şi totu e în zadar.Menţionez că în talie am 60 cm şi sincer sunt foarte mândră de asta.Dar picioarele aş dori să fie un pic mai grăsuţe. E trist când mă uit la fetele cu forme, dar din alt punct de vedere parcă sunt grase.Totuşi am o figură foarte buna,în formă de clepsidră,picioarele la fel au o formă frumoasă,îmi plac şi sunt mulţumită de ele.Ce credeţi, merită să fac ceva cu asta sau nu?

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Buna, esti frumoasa si superba cum esti acum. Dar daca tii sa te ingrasii e un pic mai complex pentru varsta o ai, si mai ales ca nu te poti ingrasa pe anumite parti ale corpului. Acum corpul tau se dezvolta si consuma resurse mai multe, si ai un total de calori care necesita pe zi, ca sa te ingrasi doar treci de totalul acela, si ca sa slabesti invers. Iti doresc sincer sa te iubesti pe tine insuti, si sa stii ca sunt fete care ar omora sa aiba ce ai tu. Sa ai o zi minunata!