| PopescuAnaMaria235 a întrebat:

Ce sa fac sa am părul drept?
Il fac cu placa si sta 2 ore maxim si se unduleaza si se ridică în sus putin
Vreau sa ma fac cu placa si sa stea asa drept mereu

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Părul ondulat are tendința de uscare și rupere, motiv pentru care trebuie să parăcât mai natural și mătăsos, atunci când îl îndrepți. Începe prin a-l spăla cu șampon cu o formulă de hidratare și folosește și un balsam din aceeași gamă. Cum știi că șamponul tău este hidratant? Trebuie să conțină unt de shea sau de cacao. De asemenea, trebuie să folosești și o mască hidratantă, timp de câteva minute zilnic.