| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sa faci cand esti super plictisit? Voi cum scapati de plictiseala aia apasatoare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti, faci sport, te uiti la un serial bun. Daca ai bunici la tara ii ajuti la treaba, faci treaba prin casa. Faci un voluntariat la crucea rosie si asa inveti sa dai prim ajutor. Sau faci voluntariat in alta parte, asa vei cunoaste oameni noi si iti vei dezvolta unele abilitati. Te duci in tabere de vara ca acusi vor incepe. Inveti o limba noua cu programul duolingo. Faci case cu cei de la Habitat for humanity in orasul tau si asa vei lucra si face schimb de experienta cu oameni din alte tari. Mergi la conferinte. Vizitezi un batran sau un bolnav si asa vei avea satisfactie sufleteasca pentru ca vei ajuta un om. Faci tir cu arcu.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citesc. De cand am invatat sa citesc, nu m-am mai plictisit niciodată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, din experienta mea cu alti oameni iti pot spune asa. Cand ajuti pe altii dobandesti o bucurie si o satisfactie sufleteasca mare. Chiar daca nu iti dai seama pe moment, mai tarziu iti vei aminti cu drag si poate vei ramane si cu niste prieteni. Asta te va mai ajuta sa mai iesi din depresie. Incearca, merita. Pana la urma ce te costa sa ajuti un om?