| anika33 a întrebat:

Ce se zice daca porti bratara la picior?laughing eu am auzit ceva si vreau sa ma conving daca e asa.

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Că eşti invidiată de alţii.

| PetreConstanta a răspuns:

Ai auzit bine dar lumea nu stie o pune si gata dar oare maini nu mai exista

| Nymphetamine a răspuns:

Ca esti panarama. straight facehappy Cam aia am auzit eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In timp ce bratara de mana are termen si in engleza (bracelet), bratara care se poarta la picior nu are.
Nu are o denumire specifica inca. Se numeste tot bratara sau lant, in functie de caz.
Ce este sigur este ca se poarta la piciorul stang...
Am citit pe forum-uri si bloguri despre posibile semnificatii ale acestui mod de a purta bratara. Se crede ca acum ceva timp simboliza independenta sau se considera ca femeia care o purta era in cautarea unui barbat care sa o sustina financiar. Bineinteles, sunt doar presupuneri.
Sper ca ti-am fost in vreun fel de folos. O zi buna! happy
P.S: @MiSuKiN&Nymphetamine: Fata va intrebat cum se numeste, nu v-a cerut parerea despre cum o considerati pe ea. Din cauza oamenilor ca voi, care dau raspunsuri ce nu au nici o legatura cu intrebarea se duce de rapa comunitatea TPU.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Cred ca doar pitzi poarta asa thinking

| Saatana a răspuns:

Pentru că. Ce P mea asculți ce zic alții fiecare poartă ce vrea, unde vrea si când vrea. Acu întreb eu... De ce se poarta tanga? Si citește răspunsurile de pe aici. Orice întrebi tot aia se zice laughing))) Dar va placee, pai dalaughing)