| anonim_4396 a întrebat:

Ce știți despre Tutankamon? Cum a decedat? Ce teorii conspiraționiste cunoașteți despre Tutankhamon?

2 răspunsuri:
| EliLeli a răspuns:

Se zice ca nu a murit. Este dintre aceia care traiesc vreme de milenii.

| George90xox a răspuns:

Dintr-un manuscris stravechi de pe timpurile faraonilor gasit intr-una dintre piramidele lui Tutanakom reiese ca la
o varsta frageda s-a inecat cu sarmale in foita de vie. Mă-sa nu le-a fiert foarte bine. De atunci egiptenii nu mai manaca sarmale decat cu varza murată.