| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Ce sunt aia FEROMONI (era o melodie : stiati ca veveritele au si feromoni)

Funda

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Arma secreta a naturii feromonuI este invizibil, inodor, nedetectabil.Este stiinta medicala impreuna cu arma secreta a naturii un stimulent sexual legal, care mirosit involuntar de catre o femeie adulta, inlatura toate retinerile si starneste animalul sexual din ea.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

FEROMÓN s. m. substanță chimică, biologic activă, secretată de unele insecte, pești, batracieni, mamifere, care influențează procesele de dezvoltare și comportamentul altor indivizi. (< engl. pheromone, fr. phéromone)