| Alexiaalee12 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca voluntar in politie? Voluntari primesc uniforma?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

N-am auzit de așa ceva. Să fie totuși?

| catalin09023 a răspuns:

Salut, in cadrul politiei nu exista voluntariat.
Daca vrei sa insotesti un politist in activitatea lui este necesar sa fii cursant al unei scoli de politie sau al academiei, in perioada de practica, ulterior absolvirii sa devii si tu un politist.

| Kren a răspuns:

De regulă însoțești un polițist la anumite activități, vei primi o banderolă pe care va scrie natura prezenței tale alături de polițist (voluntar de ex).
Dacă vei primi vreo uniformă asta depinde de instituția respectivă