| Delcatty a întrebat:

Ce v-a motivat sa ramaneti pe site dupa ce l-ati descoperit si sa ajutati oamenii aici, pe TPU?
Personal, imi place mult sa fac acest lucru. Imi ia gandul de la problemele mele, as zice ca e terapeutic. Prietenul meu o numeste chiar voluntariat. laughing) In cazul vostru cum este?
Ma intereseaza sa compar perspectivele.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am avut în viață o meserie și o pasiune.
Să ajut oamenii, a fost pasiunea mea. I-aș zice hobby, dar ar fi oarecum nepotrivit. Aici am regăsit ceea ce am făcut dintotdeauna.

| mgtow a răspuns:

Lipsa de ocupatie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am intrat pe site in joaca, acum cativa ani, pentru ca era renumit ca fiind locul perfect pentru trolli (dragoste & sex). Nu a fost chiar asa.
Apoi am intrat pe celelalte categorii, in principal pe auto/moto. Fiind din domeniu, am inceput sa raspund la intrebari... Si am tot raspuns.
La fel si eu, ma iau cu problemele altora, si le uit pe ale mele. Ma simt bine aici.
Imi place si ideea anonimatului, pe Facebook de exemplu ma abtin de la unele comentarii, pentru ca apare tot ce e public, in noutati, iar multi din lista de prieteni nu au nici o treaba cu domeniul meu, inteleg cat ii duce mintea, etc...

| deeeaqq a răspuns:

Plictiseala m-a "motivat"

| Dalmore a răspuns:

Imi place sa rad de fraieri.

| RAY a răspuns:

Eu nu stiu ce dz ma motiveaza sa ajut pe uni desi sunt scarbit de umanitate

| Drimmero a răspuns:

Am persoane cu care m-am inteles, mai ajut si eu cum pot pe ici-colo.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Si eu la fel.
Ma mai relaxez si imi place ca pot sa ajut oamenii, fara sa primesc ceva in schimb, deci e un fel de voluntariat. laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Pe mine mă ține aici o noapte nedormită în care am navigat printre întrebări și la unele am și răspuns laughing
și mi-am pierdut mult timp pe aici

| RainmakerX a răspuns:

Candva aveam prieteni pe aici asa ca intram sa raspund la mesaje/notificari.

Acum intru de vreo 2-3 ori pe luna cand sunt plictisit.