| inflicted a întrebat:

Ce va place cel mai mult la Crăciun?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un moment de pace și speranță.

| Drimmero a răspuns:

Timpul liber din belsug cateva zile, mancarurile traditionale cum ar fi carnatii de porc, sarmalele, sarbatoarea in sine pentru ca petreci cu familia, prietenii, bei cu ei iar totul e in voie buna.

| Freya1 a răspuns:

Momentul ala de liniște,mirosul de mandarine si portocale,mesele pline, cei dragi la ele, bradul împodobit, cadourile, si zăpadă dar se pare ca anul asta nu e cazul.

| Celcestietot a răspuns:

Momentan nu imi place nimic.

| SilentRain a răspuns:

Concediul si atat

| J0B0MAT a răspuns:

Cadourile dăăă. Alea pe care le primesc.

| gemeni6226 a răspuns:

Cand eram copil imi placea miracolul aparitiei bradului si a cadourilor peste noapte in camera.Cand eram adolescenta ma bucuram sa impodobesc eu singura bradul si sa primim musafirii.Era o atmosfera minunata, fericita. Dupa ce m-am maritat eram fericita sa fac brad pentru copii si sa pun cadouri sub ea faceam si poze le am si azi.Acum imi place la craciun ca e o agitatie mare la servici in sensul cel bun toata lumea se agita ce sa cumpere de ce o sa se bucure cutare sau cutare, iar acasa ma bucur de bradutul din mijlocul camerei de mirosul de cozonaci si sa-mi vad copiii impreuna care se mai tachineaza din cand in cand si asta ma amuza.Ma bucura ca suntem din nou impreuna.Mai vine si mama si frate-meu deci familia e completa.

| FreddieM a răspuns:

Ouale de pasti.

| Dalmore a răspuns:

Bomboanele de pom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este nasterea lui Isus Cristos. Este cea mai fericita perioada din an. Cheltuim mai mult decat am facut in celelalte luni (adunate la un loc).

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

De Crăciun oamenii sunt mai amabili unii cu alții.