| clauss a întrebat:

Cei cu rank-ul si mai jos un numar, exemplu rank 750 din 76000, ce reprezinta, un fel de clasament, se schimba acel nr in fuctie de intrebari, de pucte?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Rank reprezinta termenul englezesc pentru rang. Practic e vorba de locul tau intr-o ierarhie. In situatia de fata locul tau fata de alti utilizatori ai comunitatii. Intrebarile nu iti dau puncte. In schimb raspunsurile tale si voturile inteligent / folositor pe care le primesti te ajuta sa urci in clasament.

Pentru fiecare vot inteligent si folositor primit primesti cate un punct.

Pentru fiecare raspuns oferit primesti 50 de puncte. Pe langa acestea ai bonusuri astfel :

Daca raspunzi primul primesti inca 50 de puncte

Daca raspunzi al 2-lea primesti 40 de puncte

Daca raspunzi al 3-lea primesti 30 de puncte

Daca raspunzi al 4-lea primesti 20 de puncte

Daca raspunzi al 5-lea primesti 10 puncte

Daca un raspuns al tau e declarat castigator (primesti fundita ) ai 100 de puncte.

Punctele primite te ajuta sa urci in clasament, astfel de pe locul 76. 000 poti ajunge pe masura activitatii tale cat mai aproape de primul loc, ocupat de Brigaela.

1 răspuns:
| v1sE a răspuns:

Eu cred ca se schimba in fuctie de fundite si puncte tongue