| NumeDeFata a întrebat:

Cei de la facultatile private pot obtine burse (de merit, sociale etc...) si au gratuitate pe tren si la abonamentele pentru transport?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu are rost sa îți dea bursa (poate doar dacă ești olimpic). Tu platesti taxa, ei nu îți dau banii înapoi, ba chiar vor sa stoarcă cât mai mulți de la tine (la restante te jupoaie) laughing in cazul facultăților de stat banii vin de la...stat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la facultatile private nu se aloca burse, nici macar de merit, acolo se plateste tot.