| Bacemi a întrebat:

Ceva interesant : http://www.portalroman.com/......ai-56.html

Probabil multi dintre voi stiti de acest test. Ar fi interesant sa vedem si noi ce rezultat are fiecare. Ideal ar fi sa scrieti si descrierea ( cu precizarea sa nu mai scriem descrierea daca a mai fost scrisa inainte de cineva cu aceeasi varsta psihologica ).

Faceti si voi testul si postati rezultatul? Si eventual sa spuneti daca este relevant? Daca este aproape de realitate?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Acum ceva timp, am mai facut acest test si cam tot asa a fost rezultatul, varsta psihologica acum mi-a iesit 40 de ani, varsta reala tu o stii Bacemi, asa ca o tin confidentiala pentru ceilalti, asa mi se pare ca este normal, intr-o lume virtuala, in care noi suntem pe TPU.
Descrierea a fost facuta si de Lucian Gabriel si de Amarantine, in general da o caracterizare potrivita, insa mie unele lucuri, pe care le spune, nu mi se potrivesc, pentru ca si intrebarile puse, relativ limitate la un anumit gen de tematici, nu mi se potrivesc in totul.
Asa este, noi suntem indivizi diferiti si unici in felul nostru si de aceea rezultatul nu poate fi valabil intru-totul.
Testul este si distractiv si-ti da de gandit faptul ca pentru unii dintre copii de pe site, le-a iesit o varsta psihologica mai mare decat cea reala. Explicatia ar fi ca incearca se maturizeze mai repede decat este normal si acest lucru nu este bun pentru ei, fiecare trebuie sa traim conform varstei biologice pe care o avem, mai ales la varsta copilariei, cand dezvoltarea intelectuala este prioritara si insusirea cunostintelor necesare pentru formarea pentru viata.
Multumesc pentru link Bacemi.
La inceput de an, urari de bine, sanatate si prosperitate pentru toti userii TPU.

51 răspunsuri:
| wolfer18 a răspuns:

Am 16 ani, si varsta psihologica de 26 de ani.Cat despre descriere, nici eu nu puteam s-o fac mai bine.Totusi,testul nu mi se pare foarte relevant. Poate fi foarte usor pacalit, deoarece la majoritatea intrebarilor e usor de concretizat carei varste si carui caracter i se potriveste activitatea respectiva. Dar nu este vorba neaparat de pacalirea testului; eu cred ca din 15 intrebari nu se pot obtine foarte multe detalii...

| DoolceMary a răspuns:

Eu am 9 ani si varsta care mi-a iesit este 30

| pauladrian a răspuns:

Varsta biologica - 19 ani
Varsta psihologica - 37 de ani. Descrierea e exact ca la MihaiFlorian si e adevarat...

| saymoon a răspuns:

Pai am dat raspunsuri sincere, dar mi se pare ca exagereaza putin.
Mi a dat raspuns cum ca as avea 37, iar eu am abia 16. E adevarat ca mi s a spus ca sunt mai matura decat am eu varsta, dar parca totusi...

| seby19 a răspuns:

33 este varsta psihologica, 18 este cea reala. E interesant. Pentru mine cea mai importanta perioada cred ca va fi 30-35. Daca nu importanta, atunci cu multe realizari.

SI acum descrierea: Ai multa energie si iti place sa te implici in multe activitati.--partial adevarat.
Esti echilibrat si realist.--perfect adevarat.
Nu esti foarte sociabil dar ai un grup de prieteni si un cerc de relatii pe care incerci sa le mentii.--corect, putini dar buni.
Increderea in cei din jur iti este limitata.-- DA
Stii sa le arati increderea celor din jur--Da
Mai erau cateva lucruri dar am spus ce e important.
Sa vedem si pe altii.

| MikeRowe a răspuns:

Varsta biologica: 16 ani
Varsta psihologica: 37 ani
big grin

| Mafy_9646 a răspuns:

Varsta Biologica - 22
Varsta Psihologica - 28. OMG i feel old laughing)

| Simooxd a răspuns:

Am 13 ani si mi-a iesit 25 ani happy

| IWinGG a răspuns:

Varsta ta psihologica este : 33 ani.

Ai multă energie şi-ţi place să te implici în multe activităţi. Eşti echilibrat(ă) şi realist(ă). Nu eşti foarte siciabil(ă), dar faci parte dintr-un grup de prieteni şi ai un cerc de relaţii pe care încerci să le menţii. În schimb, dacă se întâmplă să cunoşti persoane noi, îţi este greu să menţii legătura cu ele. Nu-ţi plac foarte mult schimbările, însă te descurci bine atunci când acestea apar in viata ta. Respecţi regulile şi autoritatea până când acestea ţi se par iraţionale, iar atunci înerci să le schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 şi mi-a spus că vârsta mea psihologică este 26laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L`am mai facut. am 21 si mi-a iesit 41... in fine nu cred ca are o mare relevanta acest test. mi se pare "subtire" cu intrebari nu tocmai bine structurate. intr-adevar mi-a iesit aproape de realitate dar asta poate sa fie totodata o coincidenta purahappy
pace kazimir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 18 ani. Fire sociabila si comunicativa, dinamica si hiper activa. Atrasa de risc si schimbarile reprezinta provocari, gandire flexibila, fire curioasa, tentata sa remarc doar aspectele pozitive.
Orice ocazie se iveste imi pare favorabila, si am foarte mare incredere in oameni. Nu pot fi constransa si reactionez cum imi veni mie, si sunt foarte tanara, ca si aspect psihologic...doar 24 de ani.:d...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13-14 ani, iar vârsta mea psihologică se pare că este de 37 de ani.

"Eşti o persoană foarte echilibrată, matură, dar prea precaută. Eşti comodă, nu faci nimic dacă nu trebuie cu adevărat făcut, pentru a nu-ţi consuma energia.Ai principii şi opinii foarte clare, pe care le susţii permanent şi la care nu eşti dispusă să renunţi.Schimbările nu-ţi plac pentru că îţi ameninţă siguranţa şi stabilitatea pe care le preţuieşti atât de mult.Nu eşti sociabilă, ai doar câţiva prieteni, dar acest lucru nu te deranjează, aşa cum nu te supără şi singurătatea. Faţă de cei din jur eşti rezervată şi timidă sau doar dezamăgită de experienţele anterioare neplăcute.Este foarte importantă linştea ta interioară şi eşti o persoană conservatoare."

Mi se potriveşte perfect descrierea.Incredibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant testul @Bacemi. L-am facut varsta psihologica este 36 ani happy, dar din pacate ceea ce scria despre personalitatea mea nu era adevarat, iar eu am copletat sincer acel test! happy
O seara de vis si La Multi Ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta psihologica 32, cea reala 19

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar te bagi in seama bacemi? testul este pentru adulti nu pentru copii. daca te uiti bine la descrieri iti dai seama. de ce nu ai inceput tu? tu trebuia sa spui ce varsta ti-a iesit. fiind pentru adulti, tie nu-ti poate iesi varsta reala 14, adica! big grin ce ai in capsorul ala mai copile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 11 ani si varsta psihica mi-a iesit 30 de ani.si in descriere era fix cum sunt eutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta psihologica:32 (!?).
Varsta biologica: 10.

| DiaSeGândeşteLaLamăAnimalCândÎşiVedeNickul a răspuns:

Am 13 ani si mi-a dat 25 de ani laughing.

| Crazy Penguin a răspuns:

Am 30 de ani in varsta psihologica, iar 17 in cea reala...descrierea mi se potriveste perfect!

| mariasorina a răspuns:

31 P

| Lupul99 a răspuns:

Am 12 ani dar mi-a iesit 29
am scris doar ce e adevarat