| anonim_4396 a întrebat:

Chiar daca nu sunt din Bucuresti, mi s-a spus candva ca am fite de Dorobanti. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| robert_7564 a răspuns:

Calea Dorobanti e un cartier luxos, unde merg doar cei cu fite, de aia ti se spune ca ai fite de dorobanti.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te comporți ca cei de acolo, luxos!
Pa, pa.

| leonardo a răspuns:

In completarea lui robert, cartierul este luxos, populat de oameni foarte prosti si cu foarte multi bani. Daca cineva ti-a zis ca ai fite de dorobanti, cel mai probabil te-a facut prost, snob sau fitos.