| wolfves a întrebat:

Chiar exista oameni cu fobiile astea?
https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_fobii
Adica, unele sunt cam ciudate. Frica de bani, serios? E cam ciudat sa iti fie frica de ceva ce practic nu are cum sa iti faca rau.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

La cât de ciudată e această lume nu înțeleg ce te mai miră. Și da, evident că există poate nu toate, dar în piricipiu mai mult de jumate de acolo sunt fobii adevărate.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ba da, unii oameni considera ca banii sunt plini de microbi si trebuie sa te speli pe maini dupa ce i-ai atins.

| PainTech a răspuns:

Unora le e frica de carduri...Pentru ca "card" scris invers devine "drac". In ziua de astazi, chiar nu ma mai surprinde nimic.

| PumpkinDoll a răspuns:

Pai poate aia care au multi bani devolta paranoia(ca vine *** si ii fura)sau ca nu stiu ce sa faca cu ei, cum sa faca cu ei.