| Ralux a întrebat:

Cine are cont pe wordpress, am o intrebare:
am vazut ca poti face pagini.Pe blogul meu, am doar 2 pagini facute automat dupa ce mi-am facut cont: Home si About... Le pot schimba denumirile asta stiu dar vreau mai multe pentru ca am vizitat si alte bloguri si se poate.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Am inteles gresit intrebarea, am inteles ca vrei sa le schimbi denumirea. big grin
Ai pe undeva prin meniul din dreapta o casuta "Pages" sau "Pagini" (depinde de limba pe care o folosesti big grin )
Dupa ce apesi pe asta, o sa iti deschida o pagina in care poti edita paginile, dar daca te duci jos la meniul "Pages" o sa vezi ca dedesubt are doua noi optiunie "Edit" (Care e selectata) si "Add new". Apesi pe new si poti sa iti creezi o pagina noua. Succes.

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Trebuie doar sa intri in contul tau, apoi pe pagini si apoi editare pagina. Acolo poti sa modifici numele paginii.
Home, nu este pagina, ci doar linkul catre pagina principala. Daca tema aleasa de tine nu are linkul definit in interiorul ei, atunci "home" va fi schimbat cu "acasa" daca schimbi limba blogului in romana.

| videoblog a răspuns:

Da, o poti face. si mai poti promova apoi si linkul paginii aici - http://www.bagamare.ro/