Janina
| Janina a întrebat:

Cine considerati ca are mai multe responsabilitati, femeia sau barbatul(nu de alta dar fiecare se vaita cate are de facut si cate face)...si care ar fi acelea?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Fiecare are responsabilitati in patratica lui. Barbatului ii apartine puterea, iar femeii delicatetea, finetea. Doar amandoi, si NU separat, pot insemna un tot. La noi, in Romania, ce este drept, se mai confunda problemele si nu se echivaleaza balanta. Femeia a devenit mai puternica prin adaptare la cerinte, si, tot prin aceasta adaptare, barbatul devine din ce in ce mai neputiincios, ca sa nu spunem nepasator. Doar femeile, si doar ele, cele puternice, pot regla aceasta situatie. Oricum, felicitari pentru intrebare. Este una dintre acele intrebari, sau dileme, pe care ar trebui sa ne-o punem noi, femeile din Romania, aproape zilnic.

6 răspunsuri:
| stetoscop a răspuns:

In functie de smecheria fiecaruia. Daca ea stie sa l "joace" atunci clar ca el are mai multe de facut si de obicei asa e laughing
Iar daca ea l iubeste de nebuna, iar el e un "papa lapte" atunci trage ea "la jug"...sarmana? sau proasta? :-

| Flav a răspuns:

Cel care se vaita, se plange de ce-i putin si nu cunoaste greul cu adevarat. Cel ce rezista, are cele mai multe responsabilitati fiindca reuseste sa tina si echilibrul mahnirii de a nu spune ce ai pe suflet. Toti avem responsabilitati, multe sau putine, intense sau mai putin intense, nu le putem compara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum depinde... daca e vorba de un cuplu, atunci cred ca femeia...insa depinde cat de bine stie sa-l "tina"langa ea si sa-i dea ordinebig grin

Dar daca te gandesti la o familie normala si daca mai au si un copil, femeia are mai multe de facut:mancare, sa aiba grija de copil, curatenie... iar barbatul sa mearga la lucru?thinking

| juniper a răspuns:

Bineinteles ca femeia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce mare lucru face fumeia? ServiciU, mincare, curatenie, spalat vase si rufe, crescut copiii... dap, e greu ce sa zic. Dar nu se poate compara cu munca noastra a barbatilor. Pai e de o suta de ori mai greu sa bei bere si sa injuri echipa adversa la un meci si unde mai pui ca traiesti in stres... sa nu afle nevasta de amanta rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are responsabilitatile pe care si le asuma si mai pierde din ele daca le paseaza. Ultima parte mi-o insusesc cu talent in ultima vreme. Apropo: nu vrei sa mergi tu la nunta in locul meu deseara?