| Bubuletz a întrebat:

Cine imi explica si mie cum se joaca SEPTICA? Si pokar.Va rog frumos:*. Si alte jocuri cu carti pe care le mai stiti in afara de: Macao, Tabinet, Toci, Kems.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| HasuX a răspuns:

Nu te lua dupa raspunsul de mai sus.Asa se joaca poker.
cartile cu care se joaca sunt 7, 8, 9, 10, A. J. Q si K.restu se elimina.
7 e cel mai puternic, 10 si A puncte care are mai multe puncte castiga.
deci se da cate 4 carti la fiecare isr restul se pune pe masa.
unul dintre voi pune o carte jos de ex 10 si celalat un 8 sa zic i-a cartile cel care adat primul dar daca tu dai 10 si celalat 10 ir tu nu mai ai 10 sau 7 le ia el. dupa ce ati dat va mai raman cate 3 carti in mana sa zic trageti amandoi cate 1.intodeauna trebuie sa ai 4 carti in la acest joc.
daca nu ai inteles ma gasesti pe TPU.

1 răspuns:
| georgegs a răspuns:

Pai.faci.deschiderea.cu.2.popi.sau.2.asi.daca.nu.te.
crede.cealalalta.persoana.ii.spui.sa.iti.dea.30.de
carti.sau.bani.pe.ce.jucati.etc
.si.decartezi.pana.in.maxim.3.carti...
si.faci.combinat:
perechi. ex:2.popi.si.2.dame
bucati... ex:3.asi.o.dama.si.un.popa
chinta... ex:10, as, juvar, dama, popa
chinta. mica... ex:9, 10, juvar, dama, popa
full... ex:3.asi.si.2.dame
culoare... ex:orice.carti.da.s-a.fie.de.aceiasi.culoare
careu... ex:4.asi.si.un.popa
si.cea.mai.mare:chinta.royala:10.as.juvar.dama.
popa.de.aceiasi.culoare
chinta.royala.mica:9,10,juvar,dama,popa.
daca.iesti.fata.eu.nu.ti-as.recomanda.s-a.joci
. pokerhappy.