| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe despre profilul filologie?

2 răspunsuri:
| Andrada27 a răspuns:

happy eu. Sunt la profil filologie bilingv englezahappy ce pot sa-ti spun este ca sincer, imi pare rau ca am ales acest profil. daca esti atras de geogra, istorie, romana, limbi straine, e ok... dar parerea mea este ca e un profil cam slabut. Daca as putea sa mai aleg inca o data, as alege un profil real happy. Se face multa romana, engleza, franceza, latina.Pana in clasa a 11-a faci si chimie, mate si fizica. E un profil super usor, nu te stresezi prea mult cu invatatu happy Alege ce e mai bine pentru tine.bafta happy

| Angel_3284 a răspuns:

Pai...in primul rand acest profil se bazeaza pe Romana, se da teza la lb. si lit. Romana, Latina, Franceza/Engleza depinde daca persoana respectiva este avansata la engleza sau franceza, si la alegere Istorie sau Geografie. Se face multa literatura, depinde de profesor daca da mult de citit sau preda comentarii.de exemplu eu sunt pe profil uman, filologie, si am diriginte pe profesroul de roamana, si acesta ne da foarte mult de citit, iar comentarii deloc, tocmai de aceea zic ca depinde si de profesor. Daca ai vrea sa dai pe profil uman.eu iti urez bafta pentru ca e un profil bun...si daca te ti de treaba ai viitorul asiguratwinking succeswinking fundita?big grin