| anonim_4396 a întrebat:

Cine isi aminteste de desenele: Ed, Edd si Eddy; Curaj, cainele fricos; Johnny Bravo; Laboratorul lui Dexter; Loony Tunes; Tom si Jerry; Clanul nebunaticilor de alaturi; etc. Ce parere ati avut despre ele? Eu unul imi doresc sa mai apara la televizor in locul acestor desene care nu prea sunt educative...

Răspuns Câştigător
| cici_7887 a răspuns:

Si mie imi este dor de aceste desene animate. Astazi cand m-am trezit, ca sunt in vacanta, mi-am amintit cand eram mica, cum ma uitam la un desen in fiecare dimineata cu un vrajitor si dadeam la maxim cand eram singura acasa si o data m-a prins tatal meu si m-a lasat in continuare. Uneori cand mai prind Tom si Jerry il chem pe tatal meu sa ne uitam amandoi. Mai ales ca si el ma mai cheama cand sunt desene animate. Acum, sincer, nu ma mai uit, ca nu mai am la ce. Am inceput sa ma uit la stiri, la discovery, la emisiuni sau chiar programe de muzica. Acum ne-au luat si desenele animate. Chiar daca am pierdut acea perioada imi amintesc cum ma uitam cu sufletul la gura, chiar daca mai vazusem de 1. 000 de ori acel episod. As da orice sa mai apara la televizor.

14 răspunsuri:
| Nebuneală a răspuns:

Heiihappy si eu am o lista cu desenele melelove struck uite. o :
-Peter Pan

-Printesa Sissi

-Viata cu Louie

-Ed, Edd si Eddy

-Mica Sirena

-Minunata calatorie a lui Nils Holgerson prin Suedia

-Spioanele

-Zambetul lui Sharon

-Fratii Grim

-Anderson Povestitorul

-Ce-i cu Andy?

-Autobuzul magic

-Familia De Ce?

-Lumea lui Bobby

-Copiii de la 402

-Familia Tofu

-Piratul Jack cel Teribil

-Tutenstein

-W.I.T.C.H.

-Arthur

-Bibi Blocksberg

-Caine rau

-Gadget și gadgetinii

-Jakers! Aventurile lui Piggley Winks

-Laboratorul Lui Dexter

-Mucha Lucha

-Miss BG

-Maya și Miguel

-Billy si Mandy

-Pisoiul Eek

Chiar imi e dor de ele. Eu cand nu am ce face ma uit la ele de pe net.
Iar acum desenele care sunt acum oh go on sunt aparent stupide.

| kidukka6 a răspuns:

Exact si eu

| Laurentzyu96 a răspuns:

Desenele copilariei nu vor muri niciodata ele vor trai mereu in amintirile noastre acum sunt numai desene proaste.

| PastilutzaColorata a răspuns:

Si mie mi-e dor de ele acum baga numai prostii gen familia sambata cu multa violenta singurele care inca mai sunt si in curand o sa plece si ele sunt ed edd si eddy si gemenii cramp apropo ma mai uit si la angelo e cel mai tare si la flapjack atat sad

| Florinaa14 a răspuns:

Sa stii ca pe cartoon network pe la 9-10 sunt :ed edd si eddy si clanul nebunaticilor de alaturi si mie mi-au placut ff mult mai ales laboratorul lui dexter. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ellena am uitat sa le scriu ca nu mi le aminteam.Toate sunt frumoase!

| green1apple a răspuns:

Ed, Edd si Eddy, Curaj, cainele cel fricos, Laboratorul lui Dexter, Tom si Jerry sunt pe Cartoon Network.
Johnny Bravo, Looney Tunes si Laboratorul lui Dexter sunt pe Boomerang.
Laboratorul lui Dexter este pe amandoua.

| green1apple a răspuns:

Uitati-va pe port.ro la Cartoon Nework si Boomerang acolo arata la ce ora is.

| green1apple a răspuns:

Ed, Edd si Eddy ii pe Cartoon Network in fiecare sambata si duminica la 18:15 si in fiecare marti la 11:35.

| green1apple a răspuns:

Curaj,cainele cel fricos ii pe Cartoon Network in fiecare vineri la 11:35.
Johnny Bravo ii pe Boomerang in fiecare zi la 22:25 si 01:10.

| green1apple a răspuns:

Laboratorul lui Dexter ii pe Cartoon Network in fiecare zi la 07:00 si 21:40 si ii si in fiecare sambata la 14:05 si ii si pe Boomerang de luni pana vineri la 02:00, 11:20, 16:20, 22:55 si in fiecare sambata si duminica la 02:00, 16:45, 20:45 si 22:55.

| green1apple a răspuns:

Looney Tunes ii pe Boomerang de luni pana vineri la 02:50, 05:10, 06:50, 13:45, 15:55 si 19:55 si in fiecare sambata si duminica la 02:50, 05:10, 06:50, 08:55, 11:00 si 19:55 si ii si in fiecare sambata la 13:30.

| green1apple a răspuns:

Tom si Jerry ii pe Cartoon Network de luni pana vineri la 09:05, 10:55, 15:20 si 19:05 si in fiecare sambata si duminica la 09:05, 10:55, 19:05 si 20:00 si ii si pe Boomerang de luni pana vineri la 03:00, 05:00, 07:55, 14:40 si 22:00 si in fiecare sambata si duminica la 03:00, 05:00, 07:55, 12:55, 17:10, 20:55 si 22:05.

| green1apple a răspuns:

Gemenii Cramp ii pe Cartoon Network in fiecare zi la 02:10, 03:15, 05:25, 06:15, 22:00 si 23:40 si in fiecare marti la 12:25.
Vaca si Puiul ii pe Cartoon Network in fiecare sambata si duminica la 21:15.