| BrancoveanuAlexandra a întrebat:

Cine stie o porecla draguta pentru Alexandra? Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Mony a răspuns:

Alexa, ale, alexandrutza, alexutza, alexyk, alex, exa, lex, ali, andra, sandra, sanda, alexia, alexenia, alexinndrik, Alyxutza, alexis,, spaer sa te ajute

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Alexa, Sanda, Alex, Ali, Andra, Xenia, Sandra, Axe, Alix, Ale, Lexa, Dia etc.

| Corina a răspuns:

Poreclele ti le pun de obicei prietenii sau colegii. Cred ca, de fapt, doresti niste prescurtari ale numelui Alexandra, cum ar fi: Alex, Lex, Lexa, Lexis, Lexutza, Andra, Anda, Andutza, Andu, Andy, Didy, etc.

| Emeraude a răspuns:

Alejandra.

| Evaa a răspuns:

Ally, alle, lexutza, lexa, sandra, alex, andra, anda, adda:X:X, alexia, aleeecsa`, sandy
>big grin

| lovenotsex a răspuns:

Axu, Axutza, restul s-au precizat...

| medgirl a răspuns:

Ale
Alehandra
Alexa
Alexutza
Sanda
Aleha

(le-am scris in ordinea creascatoare, dupa preferate)

| Zambete89 a răspuns:

Alex, Ali, AlLe, Andra, Alexa, Axe, Lexa, Alexis, Alexuu
Am o prietena cu numele Alexandra dar eu ii spun Ale sau alex.

| blue-star a răspuns:

Alex
Lexi
Axe
Ada

| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Alexa, Alessia, Lexa, Lexia, Ale, Alejandra, Alexutza

| Madalina_2969 a răspuns:

Xoxo
xixi
mimi
andri
mimicko

| Alexia_4218 a răspuns:

Alexa, Alexia, Andra,