| RAY a întrebat:

Cine vrea sa ne jucam adevar si provocare?

raspund la orice intrebare, cea mai buna i

101 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

"Adevar si provocare", cel putin in viata reala, este o prostie de joc.
Daca alegi adevar vei fi intrebat pe cine admiri, din grupul tau de prieteni, de sex opus, s-apoi virginii se duc sa spuna-n toata scoala.
Daca alegi provocare, vei fi obligat sa iti marturisesti "admiratia", sau si mai rau, sa saruti, o persoana de sex opus din grupul tau de prieteni.

Deci nu mersi, am niste amintiri traumatice cu jocul asta.

| RAY explică (pentru Speed99):

Nu sunt genul asta de persoana

| Drimmero a răspuns:

Adevar

| Drimmero a răspuns:

E adevarat ca iti place de mine la cat stai cu numele meu in gura? Lasa timiditatea...fii fata matura

| LoveSleep a răspuns:

Deci, ce alegi? Adevar sau provocare?

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Wow mi-ai dat stop ignor, adevar

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

rolling on the floor Cum sa il ai pe ray la ignore? De fel el ii are pe toti la ignore,

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Acum numai are nimeni ignor de la mine, am dat la toti stop ignor, este adevarat ca esti trimis din alta galaxie ca sa ne distrugi planeta?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îl aveam la ignore, el mi-a dat cerere de oprire ignore sau ceva de genul laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru RAY):

Speram să alegi provocare sad

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Nu ca nu vreau sa ma provoci sa joc balena albastra pana la final

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

laughing Buna asta. AS vrea eu, asa majoritatea traiesc degeaba. Presupun ca alegi adevar asa ca te intreb > este adevarat ca iti este frica sa vb cu fetele in realitatea si te multumesti doar cu vorbitul online?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Buna intrebare, sincer vorbesc cu clientele mele si nu imi este teama, dar cand ma vad cu una cam da ca stiu ca ma va respinge, cunosc si eu limbajul corporal, ce alegi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mereu adevar. Dar astept ceva mai real, nu prostii.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Este adevarat ca traiesti din sperante?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Prefer sa fac totul cu forta mea/mana mea, nu sa ma bazez pe soarta sau sperante sau alte prostii de genul. Este adevarat ca te indragostesti usor online de toate fetiscanele de pe aici?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu man, dar de aia da recunosc ca da, 2 anii e ceva, adica atasare platonica ma refer, iubirea apare doar daca te atrage fizic cineva

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aha. Astept intrebare.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E adevarat ca traiesti la bloc? aleg adv

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. La casa. De fapt asta e casa sefului meu si stau cu chirie pentru ca nu imi place sa stau la bloc. Hmm. Este adevarat ca pui prea multe la suflet? De aia si aveai atatia la ignore.

| RAY explică (pentru RAY):

Ok ce alegi?

| mentholinks a răspuns:

Provocare.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Te provoac sa imi apari in fata mea acum doamne

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

M-ai vazut? N-am putut sta mult.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Nu doamne dar a aparut un ingeras aici, aleg adv

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Adevarat ca te-a inselat iubita?

| RAY explică (pentru mentholinks):

Nu am iubita doamne dar ingerasul tau e mascul si e gay, nu stiai ca sunt baiat ma, ce alegi? fosta ma tradatat, dezamagit

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Cred ca adversarul meu l-a trimis ca sa-si bata joc de mine. Adevar.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Adevarat ca esti antitesit? aleg adv

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Nu.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Ok,aleg adev

| Nemessys a răspuns:

Adevar laughing

| RAY explică (pentru Nemessys):

Adevarat ca esti lupoaica nu lup? aleg adv

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

De ce ai crede asta? laughing) sunt lup happy

Este adevarat ca urasti tara asta (sau tipul de oameni care traiesc in ea)?

| RAY explică (pentru Nemessys):

Nu ca le urasc dar ma degusta multi din tara asta, dar cred ca nu sunt singurul ca multi imi spun asta, mam inselat clar https://www.youtube.com/watch?v=JKPp5rWcElw

| GoldenZenith a răspuns:

O sa regret asta dar hai, fie! Adevăr

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Adevarat ca ma iubesti da in secret sa nu afle iubitul tau? aleg adevar

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing sigur că nu. Și nu am iubit.
Este adevărat că ești un misogin fără pereche? thinking

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Mizantrop poate nu misogin, ce alegi

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Provocare.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Te provoc sa imi dai o poza cu tine? aleg adv

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Am avut poza la avatar cu mine, știi cum arat. Am sa pun alta curând.
Este adevărat că suferi după Yasmin?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nici macar nu o cunosc, pur simplu de la o gluma am mers mai departe, voi astia disperati sa ma insor, adevarat ca nu cauti o relatie ca ai suferit in trecut?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ce aleg și nu am făcut un scop din a vrea sa te insori tu laughing.

| deeeaqq a răspuns:

Și adevăr (,) și provocare
aștept

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Adevar

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E adevărat că ți-e frica de oameni?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu,dar daca ajung presedinte o sa le fie lor de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, de ce nu. ALeg adevar? PRovocarile ma plictisesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara "?".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar-Cuplurile te dezgusta, tinand cont de faptul ca tu esti mereu singur?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu,dar recunosc ca un pic ma frustreaza, e adevarat ca nu esti o persoana fizic atragatoare de pui accent pe inteligenta? aleg adv

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sufar de sindromul Cotard si niciodata nu m-am vazut frumoasa, de fapt, nu ma pot recunoaste in oglinda.Mama -mi spune ca sunt frumoasa, dar toate mamele spun asta despre copiii lor.Aud pe strada, uneori, in spatele meu, cuvinte de genul:"sper sa fie frumoasa pe interior macar!"

Prezenta mea te irita?
-Adevar

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

"Altceva" e altceva.
Ma bucur ca te-ai documentat, de apreciat.

Pe cei cu tulburari psihice ii tii la distanta sau incerci sa empatizezi cu ei?

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Acei oameni de pe strada care zic asemenea rahat sunt niste frustrați. Niciodată să nu te aștepți la cuvinte de laudă din partea cuiva, chiar daca le meriti, că nu le vei primi. Eu sunt convinsă că nu toți arătăm ca vedetele de pus in rama de la TV, dar crede mă că nimeni nu trebuie sa se desconsidere in vreun fel, mai ales din cauza a ce vine de la lumea invidioasa și plină de răutate din ziua de azi.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu vorbesti serios? nu, din contra chiar as avea multe de vb cu tine

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

In fapt un studiu pe tema asta arata ca personalele care citesc reviste si pun accent pe aspectul fizic sunt mai depresive, niciodata multumite cu fizicul lor si al partenerului, de asta si multe divorturii, sinucideri, asta vreau si eu sa afirm ca nu trebuie sa arati hot ca sa ai iubita si doar sa cauti una pe masura ta

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru RobertG101):

Stiinta va putea sa demonstreze aparitia vieti cand va reusi un experiment prin care sa demonstreze ca prin metode naturale se putea ca sa apara, acum exact nu putem sti cum a aparut, dar stim ca prima viata a fost ceva simplu, viata poate ca din spatiu =din comete s-au gasit molecule in ele complexe desi da e o posibilitate, adevarat ca ai fost dezamagit din iubire?

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Adevar

| RAY explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Adevarat ca esti o mica vrajitoare? aleg dv

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Nu. Eu sunt o mare vrajitoare din Potterworld. Bagheta mea are nucleu din fir de unicorn si sunt experta in Legillimens si Occlumency, potiuni, vraji nonverbale si pot zbura fara matura. Stiu si dark arts. Sunt nepoata lui Severus Snape.

E adevarat ca motivul din spatele intrebarii nu e doar plictiseala?

| RAY explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Vream sa vad ce intrebari imi pun alte persoane, sunt vechi aici si vream sa vad ce curiozitati au uni despre mine, rar pun intrebari de astea nu sunt genul sa fac spam aiurea, ce alegi?

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Am ales deja adevar, dar nu-i bai. Mai raspund la una.

| RAY explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Aleg adevar

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa fii un Death Eater? Primesti si un tatuaj bonus.

| RAY explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Da,imi place chesti de asta, ador filmele de groaza

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Harry Potter nu e o serie de filme de groaza.

| CdeMetal a răspuns:

Adevăr.

| RAY explică (pentru CdeMetal):

Adevarat ca isi plac filmele cu acel actor din avatarul tau?

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Ăsta e Master Yi din League of Legends.

| RAY explică (pentru CdeMetal):

Scuze,aleg adv, nu stiam

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

E adevărat că consideri religia o chestie inutilă?

| RAY explică (pentru CdeMetal):

Nu chiar, da o speranta omului plus ca fara frica iadului multi ar lua razna, dar desigur ca nici fanatismul nu-i bun

| Kiwibibilă a răspuns:

Adevăr big grin

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Adevarat ca ai iubit?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RAY):

Am iubit... Acum ceva timp...

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Aleg adevar?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RAY):

Ce vârstă ai?

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

27,aleg adv

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RAY):

Wauuu... Sincer credeam că ai vreo 50 laughing)

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Wow daca aveam atata acum vorbeam cu morti sa imi fac prieteni pe lumea cealalta, aleg adv

| Robert160 a răspuns:

Eu, spune.

| curioasa210 a răspuns:

Adevar:Esti baiat?
Provocare:Schimb-ati poze de profil pe TPU

| RAY explică (pentru curioasa210):

Sunt barbat, stai ca nu poti ambele asa rapid

| Arimoshi a răspuns:

Adevar sau provocare?

| RAY explică (pentru Arimoshi):

Adevar desigur

| Arimoshi a răspuns (pentru RAY):

Cati ani ai?

| RAY explică (pentru Arimoshi):

| AurasDinPantelimon a răspuns:

Poti pune video cu tine in care te sinucizi in mai putin de 10 secunde? *provocare*

| RAY explică (pentru AurasDinPantelimon):

Haaaa hai sa o facem impreuna