| anutzica001 a întrebat:

Comunismul a fost un regim al terorii... argumentati

2 răspunsuri:
| remusbb a răspuns:

Nu a fost un regim al terorii!
dc? pentru ca aveau toti ce manca si unde sa lucreze?
nu erau oameni someri big grin

| anutzica001 explică:

Foarte bun raspuns Fantomel. mie imi trebuie la ora de istorie pentru ca vom discuta despre asta. daca vrei mai multe detalii, eu trebuia sa aleg dintre comunismul a adus fericire celor multi si comunismul a fost un regim al terorii. eu am ales prima dar m-am gandit sa fac la amandoua( poate imi pune un 10)
asa cum ai spus si tu a fost bun dar stii care era faza proasta ca totul se impunea nu se explica nmic doar spunea ce trebuie facut si daca nu intelegeai te obliga, la fel ca si cu mancarea era cu ratia oamenii atunci spuneau ca e putin dar daca stai sa te gandesti acum nu mancam mai mult, si totusi inca mai dam bani pe mancare care se strica... ei pe atuni nu era asa. ti se dadea mancare cat trebuia te saturai si nu aruncai nimic