Concert Caritabil pentru victimele din Colectiv

Universitatea Națională de Muzică București și Fundația Calea Victoriei organizează un concert caritabil pentru victimele incendiului din Club Colectiv: „Recviemul de Mozart”.

Evenimentul va avea loc joi 26 noiembrie, de la ora 19.00, la Universitatea Națională de Muzică, Sala de Operă (parter).

Recviemul în re minor, ultima compoziție a lui Wolfgang Amadeus Mozart, va fi dirijat de Tiberiu Soare și interpretat de Symphactory Orchestra. Soliștii acestui concert sunt Andreea Novac (soprană), Maria Jinga (mezzosoprană), Liviu Indricău (tenor) și Cătălin Toropoc (bariton). Cele patru voci vor fi acompaniate de Corul de Cameră Accoustic, dirijat de Daniel Jinga.

Acest eveniment este cu intrare liberă, iar participarea se face pe bază de înscriere la contact@victoriei.ro.

Fondurile strânse în cadrul evenimentului vor fi direcționate către Fundația Estuar, care a deschis o campanie mai amplă de strângere de fonduri pentru victimele din Colectiv.

Mai multe informații la www.victoriei.ro.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate cu alt gen de muzica.Nu pot suferi muzica simfonica.

Răspuns utilizator avertizat
| immaBeast a răspuns:

Daca nu sunt artificii la sfarsit...nu ma duc! laughing
* stiu, am facut o gluma proasta, ce nemernic sunt!*