Concurs: Care-i scenariul perfect pentru o intalnire de Dragobete?

In traditia noastra, Dragobetele este o sarbatoare a iubirii, o zi pe care ar trebui sa o petreci langa cel care ti-e drag. Alaturi de prietenii de la Farmec, va invitam la un concurs. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne povestiti care este scenariul vostru perfect pentru o intalnire de Dragobete. Unde v-ar placea sa mergeti? Ce-ati purta? Cum v-ati aranja?  Va asteptam comentariile, iar unul dintre acestea va castiga, prin tragere la sorti, un set din gama Farmec Natural, format dintr-un demachiant, o crema de corp, o crema de fata si-o crema de maini.

1 demachiant

1 crema de corp

1 crema de fata

1 crema de maini

Va asteptam comentariile pana pe 24 februarie.

P.S: Baieti, nu va sfiiti. Si voi puteti sa va inscrieti la concurs :) Punem pariu ca dragele voastre se vor bucura de premiu.

Alexandra - TPU

64 răspunsuri:
| Plll a răspuns:

Pentru că această sărbătoare, Dragobetele, este importantă pentru majoritatea îndrăgostiților, nu-mi pot imagina această zi neîncepând cu un sms simplu de la persoana iubită, "bună dimineața, rază de soare".
Însă, pentru mine acest lucru nu este posibil. Deoarece nu am pe nimeni căruia să-mi declar dragostea, momentan.
Dar, pentru că în sfârșit îmi pot creea scenarii fără rost, fără vreun adevăr, vă voi spune o poveste.
Este 24 februarie, ora 10 am, iar eu privesc soarele cum se luptă cu vântul cel hain care în final câștigă bătălia, până când aud soneria telefonului sunând alarmată.
Răspund surprinsă, şi aud o voce caldă, de băiat. Îmi spune duios, cu un glas speriat şi rușinos "hei, sunt Andrei. Vrei să ieși la o întâlnire cu mine?". Mirată fiind, rămân puțin blocată câteva secunde, însă îi aprob cererea, spunându-i că voi veni. Îl întreb totuși, cum să mă îmbrac. Acesta răspunde fericit "Exact cum vrei tu. Contează doar că ești lângă mine.", râd, îi rostesc "bine atunci. Să fii la mine la ora 4 pm." şi închid.
Bine, sunt foarte entuziasmată de această întâlnire, sper că va ieși perfect. Oh, doamne! Timpul trece atât de repede, trebuie să mă pregătesc.
Fac un duş fierbinte, pentru a putea fi pregătită de orice surpriză a sa, însă şi pentru a-mi limpezi mintea. Mă aranjez încet, cu un ruj mat de culoarea pielii + un machiaj natural dar totuși destul de profund.
Mă îmbrac cu o rochiță vaporoasă, neutră cu câteva flori colorate. Îmi iau o pălărie + o jachetă pentru că nu e chiar cea mai călduroasă zi, iar în picioare niște bascheți negri, simpatici.
Sunt gata. În spate îmi iau un rucsac micuț, unde îmi pun lucrurile necesare pentru plecarea în oraș.
Se făcu ora 4 pm. Acesta veni la mine, cu un buchet de trandafiri roșii precum sângele, şi îmi spuse rușinos un bună scurt, după care "arăți minunat". Îi răspund salutului, după care îl sărut pe obraz.
Îl întreb curioasă, unde mă va duce astăzi. Acesta zâmbi blând şi rosti "secret".
Avea o bicicletă cu el, urc pe ea, desigur împreună cu el, şi pornim la drum. Deci să înțeleg că doar ne vom plimba cu bicicleta, sau mă va duce într-o lume ireală? Hm, vom vedea.
Mergem noi, până când ajungem pe un câmp plin de ghiocei. Priveliștea era ca de basm, iar parfumul ghioceilor te duceau într-o lume fantastică, de poveste.
"Aici ne vom petrece următoarele ore", spune el. După care afirm impresionată "Aici? E incredibil, îmi place". Pe lângă imaginea fabuloasă a peisajului, aud muzică lentă, profundă. Mă cheamă la dans, șoptindu-mi încet un te iubesc din inimă. Desigur, următoarele ore mi le petrec alături de el, spunând povești despre orice, despre lucrurile pe care le adorăm, despre sentimente, şi despre un cuvânt nou "noi, împreună mereu".
Scuzați-mi lunga poveste.
Însă ca un rezumat la tot ce am scris mai sus, pentru o zi incredibilă de Dragobete, am nevoie de un peisaj artistic, ca de basm, fiind doar cu persoana potrivită şi atât. Restul va veni de la sine.
Nu am nevoie de prea multe decorațiuni pentru a fi fericită. Sunt genul de persoană care se mulțumește cu puțin.